خانه ورزش روستایی در گیلان راه اندازی می شود
خانه ورزش روستایی در گیلان راه اندازی می شود

استاندار گیلان در شورای ورزش همگانی استان گفت: خانه ورزش روستایی برای گسترش ورزش همگانی در روستاها راه اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمدعلی نجفی در این نشست که با حضور مجدآرا رئیس سازمان ورزش همگانی کشور برگزار شد اظهار داشت: اهمیت ورزش همگانی به کسی پوشیده نیست و همه وظیفه داریم برای عملیاتی شدن آن بکوشیم.

وی افزود: ورزش همگانی ورزش سلامتی برای همه مردم است و اعتقاد داریم می تواند در کنار ورزش قهرمانی، قهرمان پروری کند.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: جامعه پویا و عاری از بیکاری، خودکشی، افسردگی و جرایم و بزهکاری‌های اجتماعی، جامعه ای است که به امر خطیر ورزش به طور جد بپردازد و این مهم جز با توجه و جدیت مدیران، همت همگانی و فرهنگ سازی محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: البته جدیت در مدیران وجود دارد و در این مسیر گام های خوبی برداشته شده است اما ضرورت دارد در این خصوص روز به روز بهتر وجدی‌تر باشیم و به نقطه مطلوب برسیم.

استاندار گیلان طرح خانه ورزش روستایی را ارزشمند دانست و تأکید کرد : بسیار علاقه‌مندم این طرح عملیاتی شود و بتوانیم در هفته‌ی دولت سال جاری نمونه‌ای از آن را افتتاح و بهره‌برداری برسانیم اما یقیناً تحقق این امر پشتیبانی و همراهی عملیاتی وزارت ورزش و جوانان را می‌طلبد و انتظار داریم درخصوص تخصیص اعتبارات همراهی بعتری صورت گیرد؛ ما به جد و با تمام ظرفیت وظیفه خود را انجام خواهیم داد.

وی اضافه کرد : در این خصوص لازم است سازمان آموزش و پرورش و اداره کل روستایی استان همکاری و تعامل خوبی به خرج دهند تا با شناسایی مدارس یا زمین‌های بلا استفاده، پروژه مذکور را اجرایی کنیم.

دکتر نجفی تصریح کرد : بایستی در هر روستا یک زمین ورزشی شکل بگیرد، دهیاری‌ها نیز از لحاظ مسیر دسترسی و راه ارتباطی شرایط را فراهم کنند، زمین مناسبی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و به طور کلی شرایط را برای بخش خصوصی فراهم کنیم تا شاهد اتفاقات زیبایی در روستاهای خود باشیم.

نماینده دولت در گیلان با بیان اینکه فرهنگ پیاده‌روی ،طرح جاده تندرستی و دوچرخه سواری بسیار ارزشمند است و باید نهادینه شود، گفت: اگر چه تحقق این فرهنگ مرتبط به بخش‌های مختلفی نظیر عزم است، اما بخشی از آن به عهده‌ی ماست که ما با جدیت به آن عمل کرده و جهت برقراری زیر ساخت‌های آن تلاش می‌کنیم.

وی افزود: باید به نقطه‌ای برسیم که روزی در تمامی شهرهای ما یک جاده تندرستی داشته باشد و لازم است این موضوع به صورت دستورالعمل به شهرداری‌های استان ابلاغ شود.

نجفی با بیان اینکه یقیناً بخش خصوصی بهتر و راحت‌تر از بخش دولتی می‌تواند در تحقق فرهنگ ورزش نقش آفرینی کند، خاطر نشان کرد : در این خصوص با مدیران تعارف ندارم و تأکید دارم اقدامات عملیاتی به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به تعطیلی روز شنبه در تهران به دلیل برگزاری مراسم تحلیف دکتر روحانی گفت : از عصر امروز شاهد ورود گردشگران زیادی به استان خواهیم بود و لازم است فرماندران ومدیران دستگاه های اجرایی آمادگی لازم را داشته باشند

در پایان این جلسه از آرمین هادی پور نائب قهرمان تکواندو جهان و محمد رهبری نائب قهرمان شمشیربازی بازیهای آسیایی وجام جهانی قدردانی شد.