درآمد ۱۳۷ میلیارد تومانی تولید برنج در لنگرود

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود گفت: تاکنون بیش از ۵۰ درصد برنج از مزارع شالیزاری شهرستان لنگرود برداشت شده است. به گزارش لنگرنیوز ، فرامرز هادی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شهرستان لنگرود ۹۱۰۰ هکتار زمین شالیزاری دارد که تاکنون در سطح ۴۰۰۰ هکتار برداشت مکانیزه انجام شده است. وی اضافه کرد: تا پایان […]

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود گفت: تاکنون بیش از ۵۰ درصد برنج از مزارع شالیزاری شهرستان لنگرود برداشت شده است.

به گزارش لنگرنیوز ، فرامرز هادی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شهرستان لنگرود ۹۱۰۰ هکتار زمین شالیزاری دارد که تاکنون در سطح ۴۰۰۰ هکتار برداشت مکانیزه انجام شده است.

وی اضافه کرد: تا پایان دوره برداشت در صورت مساعد بودن هوا، برداشت مکانیزه به سطح ۶۰۰۰ هکتار می‌رسد. هر ساله ۲۲ هزار تن برنج سفید در شهرستان لنگرود تولید می‌شود و در حال حاضر شالیکاران مشکلی ندارند.

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود با بیان اینکه ۹۵ درصد برنج کشت شده در لنگرود از نوع هاشمی است، تصریح کرد: ارزش ریالی این میزان برنج کشت شده در لنگرود ۱۳۷ میلیارد تومان است.

وی درباره تولید برنج ارگانیک و استفاده از روش‌های بیولو‍‍‍ژیک در مبارزه با آفات برنج خاطرنشان کرد: امسال در ۴ مرحله، استفاده از روشهای غیرشیمیایی در مزارع برنج لنگرود انجام شد و در هر مرحله ۷۵۰ هکتار شالیزار تحت پوشش قرار گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود با بیان اینکه برای جلوگیری از آتش زدن کاه و کلش جلسات متعددی گذاشتیم و برای کشاورزان شهرستان در این زمینه پیامک زدیم، تصریح کرد: امسال فقط یک مورد آتش زدن کاه و کلش مشاهد شد که فرد متخلف را در لنگرود شناسایی کردیم.

وی اضافه کرد: آتش زدن کاه و کلش کابوس کودکان آسمی استو این اقدام علاوه بر آلوده تر کردن هوا عده‌ای از افراد بیمار را راهی بیمارستان می‌کند.