سوئیفت یک بانک روسی را به دلیل همکاری با ایران تحریم کرد
سوئیفت یک بانک روسی را به دلیل همکاری با ایران تحریم کرد

پس از آنکه مدیریت تمپ بانک روسیه اقدام به برقراری روابط کارگزاری با بانک مرکزی و سایر بانک های بزرگ ایرانی کرده، ارتباط این بانک با سوئیفت قطع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، به نقل از پایگاه خبری پراودا ریپورت، پس از آنکه مدیریت تمپ بانک روسیه اقدام به برقراری روابط کارگزاری با بانک مرکزی و سایر بانک های بزرگ ایرانی کرده، ارتباط این بانک با سیستم بین المللی مبادله داده های مالی (سوئیفت) قطع شده است.

تمپ بانک، بعد از اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها حساب های کارگزاری ای برای بانک مرکزی ایران و تعدادی از بانک های بزرگ ایرانی گشوده است. بلافاصله پس از این اقدام، رئیس هیئت مدیره این بانک روسی نامه هشدار آمیزی از جانب سازمان به اصطلاح حقوق بشری اتحادیه های مخالف برنامه هسته ای ایران دریافت کرده است.

در این نامه، به این بانک روسی توصیه شده تا از همکاری با شرکت های ایرانی و روسیه خودداری کند. پیش از این همین سازمان مدیریت تمپ بانک را به اعمال تحریم های شخصی به دلیل «دوستی» با ایران و سوریه تهدید کرده بود.

بسیاری از کارشناسان روسی معتقدند، سیستم مالی روسیه می تواند به لطف برخورداری از سیستم جدید پرداخت های اس پی اف سی که توسط گروه بریکس ایجاد شده، با موفقیت بر قطع ارتباط با سوئیفت فائق آید. هم اکنون بیش از ۳۰۰ بانک روسی ارتباطات خود را به این سیستم مالی جدید منتقل کرده اند.

انتهای پیام/