آخرین آمار از تعداد حجاج ایرانی و وضعیت سلامت آنها
آخرین آمار از تعداد حجاج ایرانی و وضعیت سلامت آنها

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تا پایان امروز ۴۸ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی وارد مدینه منوره و مکه مکرمه شدند، گفت: خوشبختانه روند اعزام‌ها و خدمات رسانی در حال انجام است و طی این مدت هیچ مشکل با حادثه‌ای نداشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حمید محمدی عصر سه‌شنبه در واکنش به خبر کشته شدن ۳۰ تن از حجاج در مکه اظهار کرد: خوشبختانه همه حجاج ایرانی در سلامت کامل هستند و هیچ مشکلی برای زائران ایرانی وجود ندارد.

وی ادامه داد: ابتدای اعزام‌های زائران ایرانی هشتم مرداد ماه بوده و تاکنون نزدیک به ۴۸ هزار ۵۰۰ زائر وارد مدینه منوره و مکه مکرمه شده‌اند که از این تعداد نیز، فقط یک تن از حجاج ۸۴ ساله بر اثر عارضه قلبی جان خود را از دست داد و هیچ مشکل دیگری برای زائران کشورمان وجود ندارد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: هیچ حادثه یا مشکلی به وجود نیامده است و اخبار مطرح شده نیز ظاهراً به سبب اشتباه در ترجمه و یا موضوعات دیگر به‌وجود آمده است.

محمدی خاطرنشان کرد: در ساعت‌های گذشته خبری مبنی بر تعداد فوت شدگان تمام حجاج کشورهای اسلامی منتشر شده بود که البته به خاطر میانگین سنی بالا بروز چنین مشکلاتی همیشه ایجاد شده است اما این موضوع را برخی رسانه‌ها حادثه تلقی کردند که چنین چیزی درست نیست.

وی تاکید کرد: از مردم کشورمان هم تقاضامندیم تا برای کسب خبر از وضعیت حجاج ایرانی به منابع خبری موثق سازمان حج و زیارت، بعثه و رسانه ملی مراجعه کنند و غیر از منابع ذکر شده کسب اطلاعات نکنند.