مسامحه کردن با امریکا، کوتاه آمدن از مکتب مقاومت و انقلاب است/جهیزیه‌های سنگین هیچ دختری را خوشبخت نکرده است
مسامحه کردن با امریکا، کوتاه آمدن از مکتب مقاومت و انقلاب است/جهیزیه‌های سنگین هیچ دختری را خوشبخت نکرده است

امام‌جمعه لنگرود بابیان اینکه مسامحه کردن با امریکا، کوتاه آمدن از مکتب مقاومت و انقلاب است گفت: استکبارستیزی خط مابین ایران و امریکا است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لنگرود با اشاره به‌روز دحوالارض، اظهار کرد: ثوابی که خدا برای این روز در نظر گرفته است بی‌نظیر است و در دعاهای وارده در این روز نیز علاوه بر مطالب معنوی به دعا برای تعجیل فرج نیز سفارش شده است.

 

وی با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد توسط انگلیس و امریکا، گفت: یکی از مزیت‌های ۲۸ مرداد این است که مردم متوجه شدند که امریکا قابل‌اعتماد نیست و مسامحه کردن با امریکا، کوتاه آمدن از مکتب مقاومت و انقلاب است.

 

امام‌جمعه لنگرود بابیان اینکه استکبارستیزی خط مابین ایران و امریکا است، افزود: عده‌ای در داخل با سو تحلیل و خطای محاسباتی فکر می‌کنند که اگر ارتباط با امریکا برقرار شود تحریم‌ها و چالش‌های اقتصادی و سیاسی نیز از بین می‌رود ولی ملت ایران این نوع تحلیل‌های سیاسیون را برنمی‌تابند.

 

سلیمانی سیاسیون را به مطالعه بیشتر ابعاد وجود کودتای ۲۸ مرداد فراخواند و تصریح کرد: گسست وحدت ملی، اغتشاش، جنگ روانی و به چالش کشیدن امنیت کشور نمونه‌ای از اقدامات استکبار علیه ایران بود.

 

خطیب جمعه لنگرود با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، اظهار کرد: رزمندگان برای نان و نام برای دفاع از کشور نرفتند و هدف رزمندگان اسلام در جنگ ۸ ساله دفاع مقدس پایداری انقلاب بود که رشادت و شهادت‌طلبی آنان در این جنگ به انقلاب قداست بخشید که جوان دیروز به الگو جوانان امروز مبدل شده‌اند.

 

امام‌جمعه لنگرود بابیان اینکه واژه دفاع مقدس اساسی‌ترین واژه در قاموس استقامت این ملت است، افزود: هرچند ماه یک‌بار عده از مسئولین به کما و خواب غفلت فرو می‌روند که موجب خشک‌سالی معنوی می‌شوند که در این خشک‌سالی کربلایی پیش می‌آید و خون شهدایی نظیر شهید محسن حججی موجب تراوش خون تازه‌ای به رگه‌های انقلاب می‌شود که بازتاب شهادت شهید حججی جهان را متحیر کرد.

 

سلیمانی بابیان اینکه طبق نظر کارشناسان، بعد از انرژی، هوا و آب‌ونان، ازدواج چهارمین نیاز اصلی انسان‌ها است، تصریح کرد: کسی که نیاز به ازدواج پیدا می‌کند دیگران باید شرایط را برای وی فراهم کنند و مدارک تحصیلی نباید مانع اشتغال جوانان شود.

 

وی با اذعان به اینکه جهیزیه و مهریه‌های سنگین جوانان را بیچاره کرده است، گفت: جهیزیه‌های سنگین هیچ دختری را خوشبخت نکرده است و باآنکه به این موضوع اشرافیت داریم ولی چشم و هم‌چشمی مانع سبک گرفتن ازدواج جوانان می‌شود.

 

امام‌جمعه لنگرود بیان کرد: این ننگ نیست که عروس و داماد لباس گران‌قیمت نپوشند، ننگ این است که انسان پولش را در مسیر گزاف و بیهوده خرج کند.

 

خطیب جمعه لنگرود با اشاره به نزدیک شدن به آغاز هفته دولت در دوم شهریورماه، تصریح کرد: مسئولان دولتی باید بکوشند که به وعده‌های خود به مردم عمل کنند و دعواهای سیاسی خود را وارد جامعه نکنند.

انتهای پیام/