افزایش ۴۷ درصدی اعتبارات لنگرود در سال جاری
افزایش ۴۷ درصدی اعتبارات لنگرود در سال جاری

فرماندار لنگرود مجموع اعتبارات این شهرستان را ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سید رضا جوادپور عصر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان اظهار کرد: خواسته و توقعات مدیران ادارات برای توزیع اعتبارات بسیار بالا و معقول بوده و با توجه به محدودیت منابع پروژه‌هایی که در راستای اقتصاد مقاومتی و محرومیت‌زدایی بوده در اولویت قرار دارد.

وی مجموع اعتبارات لنگرود را در سال جاری ۲۸ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان برای ۴۲ دستگاه اجرایی اعلام کرد و افزود: این اعتبارات نسبت به مجموع اعتبارات عمرانی سال گذشته ۴۷ درصد رشد داشته است.

فرماندار لنگرود با اشاره به اینکه این اعتبارات برای ۴۲ دستگاه در قالب ۲۸۱ پروژه توزیع می‌شود، تصریح کرد: اعتبارات تملک استانی حدود هفت میلیارد تومان، بودجه محرومیت ۳ درصد درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، متوازن ۷۴۰ میلیون تومان و ماده ۱۸۰ بالغ‌بر ۱۸ میلیارد تومان برای سرفصل‌های آموزشی، فرهنگی و هنر، کشاورزی، منابع آب، برق، امداد و نجات، بهداشت و درمان،…در نظر گرفته شده است.

وی مجموع اعتبارات لنگرود در سال گذشته را ۱۹ میلیارد تومان برای ۴۴ دستگاه و ۱۹۰ طرح عمرانی اعلام کرد و افزود: از این میزان ۲۵ درصد که معادل چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است تخصیص یافت.

جوادپور از مدیران دستگاه‌های اجرایی لنگرود خواست تا به بودجه‌هایی که از سوی شهرستان برای آنان تخصیص داده‌شده اکتفا نکنند بلکه با ارتباط گرفتن با مدیران کل استانی نسبت به جذب حداکثری اعتبارات ملی تلاش کنند.