سیاست مسجد این است اسلام سیاسی را به مردم یاد دهد/در جامعه بدون امنیت و اقتصاد بیمار هدایت مردم سخت است
سیاست مسجد این است اسلام سیاسی را به مردم یاد دهد/در جامعه بدون امنیت و اقتصاد بیمار هدایت مردم سخت است

امام جمعه لنگرود با بیان اینکه امام راحل با مسجد سیاسی مخالف بود، تصریح کرد: مسجد نباید برای حزب، جناح و یا باند خاصی مطرح باشد، امام راحل مسجد سیاسی را قبول نداشت اما سیاست مسجد این است که سیاسی باشد و اسلام سیاسی را به مردم یاد دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت الاسلام و المسلمین سید جواد سلیمانی، امام جمعه لنگرود در خصوص شاخصه‌های مسجد طراز اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از لنگرود گفت: بها و تاثیرگذاری امروز مسجد در جهان اسلام مرهون بیداری امام راحل و نقش امام در سیاست مسجد است.

 

وی با بیان اینکه امام راحل با مسجد سیاسی مخالف بود، تصریح کرد: مسجد نباید برای حزب، جناح و یا باند خاصی مطرح باشد، امام راحل مسجد سیاسی را قبول نداشت اما سیاست مسجد این است که سیاسی باشد و اسلام سیاسی را به مردم یاد دهد.

 

حجت الاسلام سلیمانی ادامه داد: علت اینکه رژیم صهیونیستی نسبت به مسجد الاقصی حساس بود و آن را به آتش کشید این است که مسجدالاقصی فقط مسجد عبادی نیست سیاست مسجد در طراز اسلامی این است که آموزه‌های حکومت اسلامی را در مسجد تبیین کند.

 

وی با بیان اینکه رشد و بالندگی انقلاب در تبیین مسائل ناب سیاسی در حد اصول است، اذعان کرد: مسجد در طراز جامعه اسلامی باید مسجد اوایل انقلاب باشد که از نیروهای ارزشی برخوردار بود اما امروز متاسفانه نگاه‌ها سکولارگرانه است.

 

حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به نقش مهم مسجد به عنوان یک سنگر و یادگار ماندگار، افزود: انتظار مسجد و مسجدیون از افراد جامعه مخصوصاً سیاسیون این است که با کسانی دولت و انقلاب را به پیش ببرند که مسجدی باشند.

 

گله ما از مسئولین/ به افراد مسجد و سیاست مسجد توجهی نمی شود

امام جمعه لنگرود ادامه داد: گله ما از مسئولین این است که الان در بهترین و حساس‌ترین موقعیتی که برای دولت جمهوری اسلامی است به افراد مسجد و سیاست مسجد توجهی نمی‌شود.

 

وی تاکید کرد: مسجد باید مسائل ناب حکومتی و مسائل سیاسی را با اصول پیش ببرد زیرا اگر با سلیقه‌ها و با فروع کارها پیش رود آن مسجد سیاست زده خواهد شد.

 

کانون های فرهنگی و هنری از ذخیره های انقلاب است

حجت الاسلام سلیمانی با تاکید بر اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری در مبارزه با موج‌های معارض قدم‌های خوبی برداشته است، تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری از ذخیره‌های انقلاب و یکی از کارهای ارزشمند نظام است که با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن باید کانون‌ها اعتبار داشته تا بتوانند رقیب خوبی برای فضای مجازی و فرهنگ سیاسی که در فکر استحاله جوانان ایران اسلامی است، باشند.

 

بازخورد خوب کانون های فرهنگی و هنری فعال در جذب جوانان و نوجوانان

امام جمعه لنگرود با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری فعال بازخوردهای خوبی در جذب جوانان و نوجوانان داشته‌اند، تصریح کرد: ضریب موفقیت کانون‌ها در گرو هزینه کردن است که این هزینه‌ها ماندگار خواهد بود، اگر جامعه‌ای امنیت نداشته باشد و از اقتصاد بیمار برخوردار باشد قطعا هدایت مردم سخت می‌شود.

 

وی فعالیت، برپایی و جذب حداکثری کانون‌ها را نیازمند بازنگری اساسی دانست و افزود: کانون‌های فرهنگی و هنری باید دستشان باز باشد و بودجه‌های فرهنگی کانون‌ها با بروکراسی اداری تحت شعاع قرار نگیرد.

 

حجت الاسلام سلیمانی در پایان اظهار کرد: با توجه به راکد بودن مسائل مالی و اقتصادی در جامعه، اگر کانون ها با بازوهای اقتصادی جامعه و خیرین رابطه دوطرفه داشته باشند کارها نیز به مراتب بیشتر پیش خواهد رفت.

پایان پیام/