آموزش تیم های واکنش سریع هلال احمر هفت استان کشور در لنگرود
آموزش تیم های واکنش سریع هلال احمر هفت استان کشور در لنگرود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر هفت استان کشور در مرکز آموزشی تخصصی چاف لنگرود در حال آموزش و افزایش توانمندهای خود هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهدی ولی پور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این دوره آموزشی تیم های واکنش سریع استان های گیلان ، مازندران، آذربایجان غربی، اردبیل، قزوین، زنجان و البرز در مدت هشت روز آموزش های لازم را فرا می گیرند.

 

وی اظهار داشت: در این دوره آموزشی یکصد نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر در قالب تیم های واکنش سریع در سه رشته فضای معلق، جستجو و نجات در حوادث جاده ای و نجات در حوادث شهری آموزش می بینند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان داشت: آمادگی جسمی و روانی لازمه ماندن در تیم های واکنش سریع است و پیش بینی شده که ضعیف ترین افراد در قالب آموزش ها به شرایط مطلوبی برسند.

وی خاطر نشان کرد: هر تیم واکنش سریع متشکل از یک فرمانده، دو جستجو گر ، دو نجاتگر ( یک نجاتگر فنی و یک نجاتگر با ماموریت فوریت درمانی ) است.

جمعیت هلال احمر استان گیلان دارای ۱۶ تیم واکنش سریع پنج نفره ، یک تیم ۱۵ نفره ، ۱۳ پایگاه امداد و نجات بین شهری، دو هزار و ۲۹۰ نجاتگر و امدادگر و هفت هزار و ۲۲۹ عضو جوان است.