برخورد با ۵ شرکت لبنی به دلیل استفاده از روغن پالم / استفاده روغن پالم در محصولات لبنی جلوگیری شد

 سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با بررسی‌های انجام شده از استفاده روغن پالم در محصولات لبنی جلوگیری شد، گفت: حدود ۵ شرکت مورد تخلف شده بودند که با آنان برخورد شد. محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرنیوز ، در خصوص آخرین وضعیت تخلفات شرکت‌ها درباره روغن پالم […]

 سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با بررسی‌های انجام شده از استفاده روغن پالم در محصولات لبنی جلوگیری شد، گفت: حدود ۵ شرکت مورد تخلف شده بودند که با آنان برخورد شد.

محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرنیوز ، در خصوص آخرین وضعیت تخلفات شرکت‌ها درباره روغن پالم اظهار کرد: روغن پالم یک روغن ممنوع‌المصرف در جامعه ما نیست و نبود و این یک روغن گیاهی و ۱۰۰ در صد وارداتی است.

وی افزود : ۵۰ درصد روغن‌های مصرفی موجود در کشور از همین روغن پالم تولید شده از جمله روغن‌های سرخ کردنی که مورد مصرف عموم مردم قرار می‌گیرد و در برخی از محصولات نظیر بستنی، شکلات‌ها ،کیک‌ها و سایر مواد عذایی در حال استفاده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مصرف روغن پالم در لبنیات برای داشتن افزودنی‌های اسیدی غیرمجاز است که وزیر بهداشت با مسئولیت پذیری این مورد را عنوان کرد و برخی سری حساسیت‌ها در سایت‌ها و جراید به وجود آمد.

قربانی تصریح کرد: با پیگیری کمیسیون بهداشت در مجلس در سه شنبه هفته گذشته باعث شد تمام محصولات لبنی که از روغن پالم استفاده می‌کردند جمع آوری شود و حتی با کارخانه‌های متخلف که برای سود بیشتر این کار را انجام داده بودند برخورد شد.

وی تاکید کرد: که در حال حاضر هیچ گونه نگرانی بابت مصرف محصولات لبنی در کشور وجود ندارد و مردم با خیال راحت محصولات لبنی را مصرف کنند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود : نگاه ما این است که اگر موسسه غذا و دارو و سازمان استاندارد نظارت خود را دقیق تر انجام می‌دادند نیازی به علنی شدن این مورد نبودو دلیل آن وجود ناظران بهداشتی و کنترل کیفیت در کارخانه‌ها است و اگر ناظران خوب عمل می‌کردند برای حذف این محصولات یا حتی برخورد با شرکت‌ها عمل می‌شد و ضعف دستگاه‌های نظارتی در این جا مشهود است.

قربانی با تاکید بر اینکه با بررسی‌های انجام شده از استفاده روغن پالم در محصولات لبنی جلوگیری شد، افزود : حدود ۵ شرکت مورد تخلف شده بودند که با آنان برخورد شد.