توصیه‌های هشت‌گانه آیت‌الله نوری همدانی به رئیس‌جمهور
توصیه‌های هشت‌گانه آیت‌الله نوری همدانی به رئیس‌جمهور

مرجع تقلید شیعیان گفت: مجموعه دولت و رئیس‌جمهور از انتقاد سازنده و منصفانه استقبال کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از دفتر آیت‌الله نوری همدانی، آیت‌الله حسین نوری همدانی عصر دیروز در دیدار محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور اظهار داشت: رئیس‌جمهور مجری قانون اساسی است و باید مجری این قانون و نظرات ولی‌فقیه باشد و همه مردم چه کسانی که به ایشان رأی داده یا نداده‌اند و هرکسی که در کشور جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کند و این نظام را قبول دارد یکسان دیده شوند.

وی توجه بیش‌ازپیش به آرمان‌های انقلاب، نظام و ارزش‌های اسلامی را موردتوجه قرار داد و افزود:  مجموعه دولت و رئیس‌جمهور از انتقاد سازنده و منصفانه استقبال کنند البته با هرگونه توهین یا تخریب مخالف هستیم.

مرجع تقلید شیعیان  لزوم ارتباط دولت با حوزه علمیه و عمل به توصیه‌های حوزه را از دیگر موارد دانست و خاطرنشان کرد:  دولت در رسیدگی به مشکلات اقتصادی، معیشت مردم، حل معضل بیکاری، نظارت بر بازار و قیمت کالا و خدمات و حذف یارانه افراد پردرآمد و صرف آن برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه اهتمام داشته باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه  لزوم تحقق بانکداری اسلامی و جلوگیری از ربا،  توجه به امور فرهنگی و اجتماعی و  حفظ عظمت در همه عرصه‌ها خصوصاً بین‌الملل را از دیگر اقدامات دولت دوازدهم برشمرد.

انتهای پیام/