دولت حقوق پزشکان خانواده را پرداخت نمی‌کند/ در شهرستان‌ها تجهیزات پزشکی کافی وجود ندارد
دولت حقوق پزشکان خانواده را پرداخت نمی‌کند/ در شهرستان‌ها تجهیزات پزشکی کافی وجود ندارد

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در طرح تحول نظام سلامت با کسر بودجه مواجه شده بود و خیلی از پزشکان خانواده نتوانستند به‌حق و حقوق خود برسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ولی داداشی عصر دیروز در مراسم بزرگداشت روز پزشک و روز داروساز در هتل اسپینان شهرستان آستارا اظهار کرد: دولت در طرح تحول نظام سلامت با کسر بودجه مواجه شده بود و خیلی از پزشکان خانواده نتوانستند به‌حق و حقوق خود برسند.

وی با اشاره به اینکه مطالبات خیلی از پزشکان خانواده هنوز باقی‌مانده و بسیاری از آن‌ها به دلیل داشتن معوقات پرداخت‌نشده از خدمت به‌عنوان پزشک خانواده انصراف دادند، تصریح کرد: مردم به پزشکان خانواده نیاز دارند و امیدواریم جای این عزیزان در آینده پر شود.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در این شهرستان و دیگر شهرستان‌های کشور تجهیزات آن‌چنانی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تجهیزات درمانی در شهرستان‌های کل کشور نسبت به پایتخت و مراکز استان‌ها بسیار پایین است.

داداشی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم کسورات موجودی که در سیستم بهداشتی و درمانی شهرستان آستارا وجود دارد تأمین شود، بیان کرد: دستور استقرار سی‌تی‌اسکن از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گرفته‌شده و تا سه ماه آینده پس از سربکوبی مکان آن در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان مستقر می‌شود.

امام‌جمعه آستارا نیز در مراسم مذکور با اشاره به اینکه نام پزشک از نام خدا گرفته‌شده است و این اهمیت کار پزشکان را نشان می‌دهد، اظهار کرد: بین طبابت و فقه ارتباط تنگاتنگی وجود دارد و مسائل دینی مردم ازجمله روزه گرفتن درگرو تصمیم پزشکان است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا بابیان اینکه پزشکان جامعه اسلامی باید ارتباط بین طبابت و فقه را جدی بگیرند، تصریح کرد: مسائل دینی مردم در دستان پزشکان است اگر پزشکان به مسائل فقهی آگاهی نداشته باشند مردم در مسائل شرعی با مشکل مواجه می‌شوند.

امام‌جمعه آستارا با اشاره به اینکه در بحث مسائل درمانی و بهداشت این شهرستان مشکلات زیادی وجود دارد که این مشکلات با تلاش تمام مسئولین ذی‌ربط برطرف می‌شود، خاطرنشان کرد: امکانات درمانی موجود در شهرستان آستارا جوابگوی مردم این شهرستان نیست.

فرماندار شهرستان آستارا نیز در مراسم مذکور بابیان اینکه پزشکان در حوزه مداوای جسم و جان انسان‌ها نقش تأثیرگذاری ایفا می‌کنند، اظهار کرد: اگر بخواهیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم به انسان‌های سالم نیاز داریم و انسان سالم در دستان پزشک است.

یونس رنجکش کیسمی با اشاره به اینکه یک بخش از بار جبران درمان جامعه بر دوش پزشکان است، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در حوزه نظام سلامت در تلاش است تا دردهای مردم را کاهش داده و بیماران جزء درد و رنج بیماری به چیز دیگری فکر نکنند.

وی با تصریح بااینکه با توجه به پیگیری‌های دولت گام‌هایی در بحث حوزه درمان شهرستان آستارا برداشته‌شده است و افتتاح بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی این شهرستان یکی از این اقدامات بود، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان وعده‌هایی مبنی بر تکمیل کادر درمانی بیمارستان فوق داده است.

به گزارش فارس، در مراسم بزرگداشت روز پزشک و روز داروساز حدود ۲۸ نفر از پزشکان، داروسازان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا تجلیل شدند. شعرخوانی توسط «اکبر اکسیر» و «داوود ملک‌زاده»، اجرای نمایش طنز و موسیقی از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

انتهای پیام /