بارش‌ها به‌صورت پراکنده تا غروب فردا در گیلان ادامه دارد
بارش‌ها به‌صورت پراکنده تا غروب فردا در گیلان ادامه دارد

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: با توجه نقشه‌های هواشناسی فردا از شدت بارش‌ها به‌تدریج از غرب استان کاسته شده و بارش‌ها به‌صورت پراکنده تا غروب فردا ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، بهمن کمانگر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت بابیان اینکه ناپایداری هوا از روز گذشته شروع‌شده است اظهار کرد: طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده و اخطاریه‌ای که روز چهارشنبه صادر کردیم از غروب روز گذشته شاهد باد، باران به همراه رعدوبرق در اکثر نقاط به‌ویژه مرکز و شرق استان بودیم.

وی با اشاره به دمای مناطق استان در ساعات گذشته افزود: طبق آخرین گزارش‌ها رسیده منجیل با دمای ۲۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین منطقه استان و ماسوله با ۱۷ درجه سانتی‌گراد سردترین منطقه استان بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان بیان کرد: با توجه نقشه‌های هواشناسی فردا از شدت بارش‌ها به‌تدریج از غرب استان کاسته شده و بارش‌ها به‌صورت پراکنده تا غروب فردا ادامه دارد.

وی افزود: سامانه بارشی از غروب دیشب از سمت آستارا وارد استان شد که لاهیجان با ۲۶۴ میلی‌متر بعدازآن رودسر با ۱۷۸ و از ایستگاه فرودگاه رشت ۷۲ میلی‌متر بارندگی ثبت‌شده است.

کمانگر بیان کرد: هم‌اکنون در شهرهای رشت، رودسر، کیاشهر، انزلی، ماسوله و لاهیجان گزارش بارندگی داریم.

وی بابیان اینکه نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار توده‌هوای خنک تا اوایل هفته است گفت: توده‌هوای خنک تا یک‌شنبه در منطقه حاکم هست اما در ساعات آینده انتظار کاهش ناپایداری راداریم و شرایط برای ابرناکی، مه‌آلود بودن و در بعضی از ساعات بارندگی پیش‌بینی‌شده است.

وی با تأکید بر مسافران و گردشگران بیان کرد: دریا فردا مواج و برای شنا مناسب نیست.

انتهای پیام/