توضیح سرپرست میراث فرهنگی لنگرود در خصوص شیوه مرمت پل خشتی لنگرود در جلسه شورای شهر
توضیح سرپرست میراث فرهنگی لنگرود در خصوص شیوه مرمت پل خشتی لنگرود در جلسه شورای شهر

نائب رئیس شورای شهر لنگرود گفت: با توجه به حساسیت موضوع و شیوه مرمت و بازسازی پل خشتی، دعوتنامه ای برای سرپرست میراث فرهنگی لنگرود ارسال شد تا با حضور در جلسه شورای شهر به سوالات پاسخ دهد.

فرامرز حسن دوست در گفت و گو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به اهمیت پل خشتی، اظهار کرد: پل خشتی به عنوان یکی از نمادهای اصلی شهر لنگرود به شما می آید که قدمت چند صدساله آن به اهمیت این پل می افزاید.

 

وی گفت: اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان لنگرود کار مرمت پل خشتی را در خردادماه گذشته آغاز کرد که شیوه استفاده شده پیمانکاران که نمای پل را سفید کرده بود موجب اعتراض شهروندان قرار گرفت که با پیگیری های چند عضو منتخب شورای پنجم و شورای دور گذشته طی نامه ای درخواست جلوگیری بازسازی پل خشتی را برای فرماندار ارسال شد تا بحث کارشناسی صورت گیرد که کار موقتا تعطیل شد.

 

نائب رئیس شورای شهر لنگرود افزود: از چندی پیش نیز گروه جدیدی برای مرمت و بازسازی پل خشتی وارد لنگرود و مشغول به کار شدند که شاهد کنده کاری با دستگاه بتن کن روی پل خشتی بودیم که به گفته کارشناسان این گونه اقدامات بر روی ابنیه تاریخی نباید صورت گیرد.

 

حسن دوست اضافه کرد: با توجه به حساسیت موضوع و شیوه مرمت و بازسازی پل خشتی، دعوتنامه ای برای سرپرست میراث فرهنگی لنگرود ارسال شد تا با حضور در جلسه شورای شهر به سوالات پاسخ دهد.

 

وی گفت: ابنیه تاریخی زیر نظر میراث فرهنگی است ولی با توجه به حساسیت های مردم به وضع موجود و اهمیت پل خشتی برای شهرستان لنگرود در چارچوب قانون از سرپرست اداره میراث لنگرود در خصوص وضعیت بازسازی و مرمت پل خشتی لنگرود سوال می شود.

انتهای پیام/