جلسه محاکمه متهمان پرونده قتل «بنیتا» آغاز شد
جلسه محاکمه متهمان پرونده قتل «بنیتا» آغاز شد

جلسه محاکمه علنی متهمان پرونده قتل بنیتا در دادگاه کیفری یک استان تهران آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، جلسه محاکمه علنی متهمان پرونده قتل بنیتا از دقایقی پیش در دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی آغاز شد.

در این جلسه علاوه بر دو متهم پرونده، وکیل مدافع متهمان، اولیای‌دم بنیتا و وکیل اولیای‌دم حضور دارند.

به گزارش تسنیم، بنیتا دختر هشت ماه‌ای بود که ۲۹ تیر ماه سال جاری توسط دو سارق ربوده و پیکر بی‌جان این دختربچه صبح روز چهارم مرداد ماه سال جاری داخل خودروی پراید در شهرستان پاکدشت کشف شد.

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر بنتیا پنجم مرداد در آستان مقدس امام‌زادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) در بخش کهریزک انجام شد و متهمان، ۶ مرداد صحنه ربودن بنیتا را در منطقه مشیریه (محل وقوع ربودن بنیتا) بازسازی کردند.

در ادامه رسیدگی به پرونده، تحقیقات از متهمان در دادسرای امور جنایی تهران انجام شد و پس از ۱۷ روز رسیدگی پرونده در مرحله دادسرا که مشتمل بر تشریفات احاله نیز بود، به سرانجام رسید و کیفرخواست متهمان صادر شد.

محمد شهریاری؛ سرپرست دادسرای امور جنایی تهران (صادرکننده کیفرخواست پرونده قتل بنیتا) با‌ اشاره به برخی اظهارات متهم که نشان از علم وی به حضور کودک در خودروی سرقتی و کُشنده بودن رها کردن کودک در داخل خودرو آن هم در هوای گرم داشت، گفت: دوربین نصب شده در مغازه‌ای که خودروی پراید حامل کودک مقابل آن پارک شده بود، همه وقایع را ثبت کرده بود و با توجه به نظریه کارشناسی و همچنین اظهارات متهم درباره وضعیت کودک، موضوع کاملاً منطبق با بند پ ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ و تبصره‌ (۲) آن است که از مصادیق قتل عمد است.

انتهای پیام/