دستور “آتش به اختیار” رهبری درزمینهٔ فرهنگی اجرایی شود/بی‌تفاوتی تعدادی از دسته‌جات عزاداری در وقت نماز ظهر عاشورا
دستور “آتش به اختیار” رهبری درزمینهٔ فرهنگی اجرایی شود/بی‌تفاوتی تعدادی از دسته‌جات عزاداری در وقت نماز ظهر عاشورا

رئیس اداره اوقاف لنگرود با تأکید بر اینکه دستور “آتش به اختیار” رهبری درزمینهٔ فرهنگی اجرایی شود، گفت: نباید برای انجام اقدامات فرهنگی منتظر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رمضان علی پاکیزه در جلسه هم‌اندیشی برگزاری مراسم‌های محرم که در سالن کنفرانس شهرداری لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: برای ساخت مساجد تلاش زیادی می‌شود و افراد بسیاری برای تأمین بودجه مالی وارد عمل می‌شوند ولی بعد از ساخت مسجد خبری از کسی نیست.

 

وی بابیان اینکه مساجد غیرفعال در ایام محرم زیاد است، گفت: همه نگاه‌های هیئت‌های مذهبی برای تأمین کمک‌های مالی به‌سوی اوقاف است و اوقاف نمی‌تواند مبالغ جمع‌آوری‌شده از نیات واقف را خارج از نیت و برای مصارف دیگر پرداخت و خرج کند.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود با اشاره به مشارکت چشمگیر مردمی برای تأمین کمک هالی مالی هیئت مذهبی، افزود: جمع‌آوری مبالغ نقدی هدفمند نیست و باید نحوه توزیع بودجه برای هیئت‌های مذهبی موردبررسی قرار گیرد.

 

پاکیزه بابیان اینکه اکثر مراسم‌های عزاداری در محرم خارج از مساجد و امامزادگان برگزار می‌شود، تصریح کرد: اغلب برنامه‌های فرهنگی تکراری و کم محتوا است و لازم است دستگاه‌های فرهنگی بیشتری برای نحوه برگزاری مراسم‌ها داشته باشند.

 

وی با تأکید بر اینکه دستور “آتش به اختیار” رهبری درزمینهٔ فرهنگی اجرایی شود، گفت: نباید برای انجام اقدامات فرهنگی منتظر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی بود.

 

رئیس اوقاف لنگرود با انتقاد از برخی دسته‌جات عزاداری، اظهار کرد: نماز ظهر عاشورا چند سالی که در شهرستان‌ها و لنگرود اقامه می‌شود ولی مشاهده می‌کنیم که تعدادی از دسته‌جات در وقت نماز مشغول به نوحه‌خوانی یا بی تفاوت هستند درحالی‌که امام حسین (ع) نماز را در قلب دشمن اقامه کرد.

 

پاکیزه افزود: عده‌ای برای فرهنگ دلواپس و عده‌ای نیز دلواپس نیستند و این ولنگاری است که نسبت به موضوع مهم فرهنگ بر اساس آموزه‌های دینی و انقلاب بی‌تفاوت باشیم.

 

وی گفت: برخی با حیوانات و ظاهر نامناسب در جلسات عزاداری خودنمایی می‌کنند و کسی هم جرئت امربه‌معروف و نهی از منکر را نیز ندارد که لازم است قانون و مجریان آن نیز برای این فریضه مهم وارد عمل شوند.

انتهای پیام/