کمیته‌های مردمی شورای شهر لنگرود تشکیل می‌شود/ترک تشریفات برای آسفالت کاسه‌گر محله و کیاکلایه
کمیته‌های مردمی شورای شهر لنگرود تشکیل می‌شود/ترک تشریفات برای آسفالت کاسه‌گر محله و کیاکلایه

سخنگوی شورای شهر لنگرود از تشکیل کمیته‌های مردمی و ارائه برنامه‌ها و مشاوره‌ها به شورای شهر لنگرود خبر داد.

بهمن کامکار در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر بابیان اینکه شورای دوره پنجم از حضور خبرنگاران در جلسات و نشست‌های شورای شهر استقبال می‌کند، اظهار کرد: معتقدیم باید در برخی موارد نقدهایی باشد تا ثمره کار به‌خوبی شکل گیرد که نقش رسانه‌ها در بسترسازی توسعه و فرهنگ‌سازی مؤثر است.

 

وی با اشاره به محدودیت‌های مالی شهرداری، گفت: سرمایه‌گذاری و حمایت در حوزه ورزش موجب سلامت جامعه و شکوفایی استعدادها می‌شود و شورای شهر در حد توان از حوزه ورزش و سلامت حمایت می‌کند.

 

سخنگوی شورای شهر لنگرود یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شورای شهر دوره پنجم را تعامل و مدارا، همفکری شهروندان و ظرفیت مردمی اعلام کرد و افزود: پایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مدیریت کلی بر امور شهری، چشم‌انداز کوتاه‌مدت و بلندمدت در مسیر سیاست‌گذاری‌های درست شورای شهر در دوره پنجم است که از ظرفیت مردمی نیز استفاده خواهد شد.

 

کامکار با اشاره به تشکیل کمیته‌های مردمی و ارائه برنامه‌ها و مشاوره‌ها به شورای شهر، گفت: کمیته محیط‌زیست، کمیته نظارت بر پروژه‌های شهری، کمیته معماری و شهرسازی و کمیته فناوری اطلاعات ۴ کمیته پیشنهادی به هیئت‌رئیسه شورای شهر است که بعد از مصوبه اعضای شورا به‌عنوان زیرمجموعه، کمیسیون عمران شورای شهر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

 

وی بابیان اینکه نحوه تشکیل کمیته‌ها از طریق فراخوان عمومی به مردم اعلام می‌شود و تصریح کرد: شورای پنجم خود را از مردم و مردم را از شورا می‌داند و برای استفاده از نظرات سازنده و علمی شهروندان اقدام به تشکیل کمیته‌های مردمی خواهیم کرد.

 

سخنگوی شورای شهر لنگرود رمز موفقیت شورا و شهردار را تعامل و همکاری با در نظر گرفتن قانون اعلام و تصریح کرد: شورا و شهرداری در نظر دارد پروژه‌هایی نظیر پارک فجر، میدان معلم و مغازه های انتهاب جاده چمخاله و … را که در مراحل پایانی کار قرار دارند به اتمام رسانده و سپس پروژه دیگری را آغاز خواهد نمود.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر لنگرود از آسفالت خراط محله و انزلی محله در هفته گذشته خبر داد و گفت: ترک تشریفات برای آسفالت کاسه‌گر محله توسط شورای شهر لنگرود مصوب شده است که به‌زودی کار آسفالت در این محل آغاز می‌شود.

 

وی بابیان اینکه آسفالت کیاکلایه نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: آسفالت این محل به دلیل کنده‌کاری و کابل گذاری توسط اداره برق هنوز انجام‌نشده و منتظر هستیم که این اقدام توسط اداره برق انجام گیرد که زمان تقریبی اتمام کابل گذاری توسط آن اداره حدود ۲۰ روز اعلام‌شده است.

 

سخنگوی شورای شهر لنگرود افزود: با توجه به‌پیش رو بودن فصل باران و برف و احتمال وجود شرایط بحرانی، ستاد مدیریت بحران شهردارى فعال‌تر از گذشته  خواهد شد و برای مناطق بحرانی شهر لنگرود مسئولی تعیین می‌شود تا در شرایط بحرانی کسی منتظر دستور نباشد و هر کس وظیفه خود را برای بازگشایی معابر، دفع آب‌های سطحی و … انجام دهد، شورا نیز در کنار پرسنل شهرداری اقدامات لازم را برای هماهنگی با مسئولین انجام خواهد داد.

 

کامکار با تأکید بر نقش رسانه‌ها در شفاف‌سازی و دفاع از حقوق عمومی مردم، رسانه‌ها و خبرنگاران را رکن اصلی شفاف‌سازی، ابزار دفاع از حقوق شهروندان و منافع عمومی، هم‌افزایی نهادهای انتخابی نظیر شورای شهر دانست و افزود: حرکت به‌سوی شهری آباد، همراه با ایجاد عدالت در توزیع امکانات و خدمات از اهداف شورای شهر است و از اصحاب رسانه انتظار داریم در تحقق این مسئله و دفاع از حقوق شهروندان ما را یاری نمایند.

انتهای پیام/