شورای شهر چاف و چمخاله در مقابل مخالفت من ایستادند/به نظر شورای شهر لنگرود برای انتخاب شهردار احترام بگذاریم
شورای شهر چاف و چمخاله در مقابل مخالفت من ایستادند/به نظر شورای شهر لنگرود برای انتخاب شهردار احترام بگذاریم

نماینده مردم لنگرود گفت: شورای شهر چاف و چمخاله به‌اتفاق در مقابل مخالفت من ایستادند و هنوز هم باقدرت در مقابلم ایستادگی کرده‌اند و می‌گویند ما ویژگی‌ای در کمیل دیدیم و صلاح خودمان را در این انتخاب می‌بینیم.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر، اظهار کرد: شورای شهر را مردم انتخاب می‌کنند و وظیفه‌دارند تا فردی را بر اساس قانونی به‌عنوان شهردار انتخاب کنند، ما در حدی تلاش می‌کنیم که نظر مشورتی به شورا بدهیم اما نظرات خود را به شورا تحمیل نمی‌کنیم.

 

وی بابیان اینکه باید به نظر شورای شهر لنگرود برای انتخاب شهردار احترام بگذاریم، گفت: اگر بخواهیم شهرداری را تعریف کنیم مردم سهامدار و شورای شهر هیئت‌مدیره است که شهردار به‌عنوان مدیرعامل توسط هیئت‌مدیره انتخاب می‌شود و چون این انتخاب توسط هیئت‌مدیره است ما نمی‌توانیم تحمیل کنیم.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: واقعیت امر این است که ما در شهر لنگرود یک عقب‌ماندگی‌هایی از قبل داریم حال یک ایراد کار این است که شورای قبل، دچار حادثه شد و ۷ شهردار را عوض کردند که عمر متوسط هر شهردار حدود ۶ ماه بود شهرداری با یک‌عمر متوسط ۶ ماهه مطمئناً نمی‌تواند کار زیربنایی انجام دهد و کارهای بزرگ انجام دهد و برای همین حساسیت بیشتری به خرج دادم.

 

لاهوتی تصریح کرد: لنگرود واقعاً دارای استعدادهای بی‌نظیری است اما متأسفانه هر بار که به شهر لنگرود نگاه می‌کنم احساس کسالت به من دست می‌دهد و حق این شهر نیست که این‌گونه باشد.

 

وی گفت: تأکیدم برای ماندن رضا کحالی در لنگرود به خاطر عقبه و تجربه وی بود البته نمی‌گویم کحالی تمام‌کارهایشان درست بود و معایبی نداشت اما کارهای مثبتش بیشتر بود.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس بابیان اینکه برای اداره یک تیم فوتبال برخی اوقات از مربی یا بازیکنانی استفاده می‌شود که نه مسلمان هستند و نه ایرانی، اظهار کرد: من معمولاً توصیه به شورای شهر نمی‌کنم ولی با توجه به زمان‌های گذشته و وضعیت شهر، اصرار و توصیه این بود که از کحالی استفاده شود.

 

لاهوتی بیان کرد: به شورا توصیه و خواهش کردم به جهت اینکه به‌عنوان نماینده مردم هستم و مردم نیز خواهان این وضعیت هستند وظیفه‌دارم نگاه مردم و پیغام مردم را انتقال دهم، البته قرار نیست که نقطه‌ی مقابل هم قرار بگیریم بالاخره می‌بایست طوری به فهم مشترک برسیم.

 

وی در پاسخ به خبرنگار لنگرخبر در خصوص انتخاب فرزندش به‌عنوان شهردار چاف و چمخاله، گفت: ببینید واقعیت امر این است بین من و خدای خودم روزی که متوجه شدم کمیل برای چاف و چمخاله اقدام کرده با تک‌تک اعضای شورا بحث شدید و وحشتناک کردم که پسرم نباید انتخاب شود البته این به معنای این نیست که پسر من این استعداد را ندارد.

 

نماینده مردم لنگرود افزود: به‌جرئت می‌توانم بگویم کمیل لاهوتی برای یک شهرداری بزرگ هم استعداد و هم قدرت این کار را دارد که نگاه مردم را تغییر دهد اما به خاطر جاروجنجال‌های سیاسی ورود و مخالفت کردم.

 

لاهوتی تصریح کرد: قبل از اینکه بنده به‌عنوان نماینده مجلس انتخاب شوم برادرم شهردار کومله بود و برادر دیگر من هم ۱۱ سال قبل از نمایندگی من رئیس آموزش‌وپرورش بود، پس در زمان نمایندگی من تعداد مسئولیت‌های خانوادگی من کم شد و فقط یک برادرم شهردار کلاچای بود که دیگر نیست.

 

وی بابیان اینکه بی‌صداقتی در بین عده‌ای وجود دارد و دو برادرم در کومله و کلاچای شهردار نیستند، اظهار کرد: چه تعداد از خانواده من در زمان تصدی من در مجلس پست گرفته‌اند؟ حال شورای شهر چاف و چمخاله اینجا نظر دارد که فرزندم را به‌عنوان شهردار انتخاب کند که اختیار خودشان رادارند من هم تا جایی که توانستم برای عدم انتخاب پسرم ورود کردم.

 

نماینده مردم لنگرود تصریح کرد: شورای شهر که دولت نیست، روز انتخاب شهردار چاف و چمخاله خدای من شاهد است که شورای شهر چاف و چمخاله به‌اتفاق در مقابل مخالفت من ایستادند و هنوز هم باقدرت در مقابلم ایستادگی کرده‌اند و می‌گویند ما ویژگی‌ای در کمیل دیدیم و صلاح خودمان را در این انتخاب می‌بینیم که ان شالله که به یک اتفاق مشترک برسیم.

انتهای پیام/