متولیان فرهنگی بقاع از ظرفیت جوانان در ایام محرم استفاده کنند/۶۱ امامزاده لنگرود مجری طرح بصیرت عاشورایی
متولیان فرهنگی بقاع از ظرفیت جوانان در ایام محرم استفاده کنند/۶۱ امامزاده لنگرود مجری طرح بصیرت عاشورایی

رئیس اداره اوقاف لنگرود گفت: هم‌زمان با فرارسیدن ماه عزاداری سالار شهیدان، سوگواره بصیرت عاشورایی در ۶۱ امامزاده و بقعه متبرکه شهرستان لنگرود برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رمضان علی پاکیزه در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر، اظهار کرد: هم‌زمان با فرارسیدن ماه عزاداری سالار شهیدان، سوگواره بصیرت عاشورایی در ۶۱ امامزاده و بقعه متبرکه شهرستان لنگرود برگزار می‌شود.

 

وی بابیان اینکه ۴ برنامه شاخص در ۴ امامزاده شاخص شهرستان در راستای اجرای ویژه‌برنامه بصیرت عاشورایی در نظر گرفته‌شده است، گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی در ۱۲ روز نخست ماه محرم اجرا خواهد شد که مراسم شیرخوارگان حسینی در آستانه مقدسه خانم بی‌بی حوریه تالش محله، همایش احلی من العسل (نوجوانان عاشورایی) در امامزاده حسن کومله، ویژه‌برنامه تاسوعا و عاشورای حسینی در امامزاده محمد کیاکلایه و مراسم رهروان زینبی (ویژه بانوان) در امامزاده جواد موبندان ازجمله ویژه‌برنامه‌های این اداره است.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنگرود افزود: برپایی ۲ خیمه معرفت با حضور ۴ مبلغ اعزامی از قم در سطح بقاع و همچنین محافل سخنرانی و روضه‌خوانی و اطعام عزاداران حسینی نیز از برنامه‌های محوری طرح خواهد بود.

 

پاکیزه تصریح کرد: ماه محرم و صفر با توجه به استقبال عموم اقشار جامعه به سمت بقاع متبرکه، موقعیت ممتازی را برای مدیران و برنامه ریزان امور بقاع به وجود می‌آورد که باید از فرصت به‌دست‌آمده جهت استفاده از ظرفیت جوانان در کارها و فعالیت‌های اجرایی خصوصاً در حوزه فرهنگ، بهره‌برداری لازم صورت گیرد.

 

وی تأکید کرد: ادارات اوقاف به‌عنوان امین نیات واقفان، ملزم به اجرای نیت واقف بر مبنای آنچه واقف در زمان وقف خود نیت کرد، است و با توجه به اینکه بخش زیادی از نیات موقوفات شهرستان مرتبط با برپایی محافل عزاداری بوده، اداره اوقاف اهتمام خود را در اجرای صحیح نیت واقفان به کار می‌گیرد.

انتهای پیام/