سکان شهرداری انزلی در دستان یک لنگرودی/ حسن پورقربان با ۴ رای شهردار انزلی شد
سکان شهرداری انزلی در دستان یک لنگرودی/ حسن پورقربان با ۴ رای شهردار انزلی شد

حسن پرو قربان با چهار رای از هفت رای اعضای شورای اسلامی بندرانزلی از امروز رسما به عنوان شهردار این شهرستان انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از  افق انزلی صبح امروز با مجموع چهار رای از هفت رای شورای اسلامی بندرانزلی حسن پور قربان به عنوان شهردار بندرانزلی انتخاب شد تا شورای پنجم نیز همانند شورای چهارم یک فرد غیر بومی را برای شهرداری انزلی برگزیند.

بیوگرافی حسن پور قربان به شرح ذیل است:

مهندس حسن پورقربان در شهریور سال ۱۳۴۴ در انزلی محله شهرستان لنگرود در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد. دوران ابتدائی، راهنمایی و متوسطه را در مدارس لنگرود سپری و مقطع تحصیلی فوق دیپلم ساختمان را از دانشکده شهید چمران کرمان اخذ و پس از دوره خدمت مقدس سربازی، موفق به اخذ مدرک کارشناسی مهندسی عمران (عمران) از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه و متعاقب آن مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران (سازه) را از دانشگاه گیلان دریافت نمود. مدت ۲۸ سال به عنوان معاونت شهرداری رضوانشهر، معاون شهرسازی شهرداری لاهیجان، شهردار لنگرود، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان لنگرود و شهردار املش در سوابق کاری خود را دارد.

در سالهای ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۲ بعنوان عضو انجمن اسلامی و فرمانده پایگاه مقاومت مسجد قائمیه انزلی محله لنگرود و مدت ۲۱ ماه در طول خدمت مقدس سربازی در مناطق مختلف عملیاتی بوده که دارای کارت رشادت بعلت شرکت در عملیات های مختلف جنگی بوده است.

گفتنی است که این جلسه به صورت علنی و شفاف برگزار شد و  رای سه عوض دیگر شورا سفید بود و سید مسعود موسوی نیز دیگر کاندیدای شهرداری انزلی بود که رایی به دست نیاورد.