روح‌الله رفیعی مستند «فرمانده حسین» را می‌سازد
روح‌الله رفیعی مستند «فرمانده حسین» را می‌سازد

مستند «فرمانده حسین» درباره زندگی و شخصیت شهید مرتضی حسین پور(حسین قمی) ساخته شده است. این شهید اکنون با نام فرمانده شهید حججی در فضای مجازی شناخته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، «شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی» معروف به «حسین قمی» متولد ۳۰ شهریور سال ۶۴ بود. او سال ۸۳ وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. در دانشکده افسری دوره آموزشی را گذراند. و در سال ۹۲ با شروع فتنه در سوریه وارد منطقه شد و مسئولیت‌های مختلفی را گرفت. او همان سال یکی از فرماندهان قرارگاه حیدریون بود. سال ۹۳ با ورود داعش به عراق، حسین به عراق اعزام شد، جزو اولین افرادی بود که با حاج قاسم در پدافند بغداد ــ سامرا مشارکت داشت. نبوغ و مجاهدت‌های او به‌گونه‌ای بود که فرماندهان به او لقب حسن باقری زمان را دادند. مرتضی حسین‌پور فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در سوریه و فرمانده شهید محسن حججی بود.

در این مستند با فرماندهان جبهه مقاومت در سوریه و عراق و با خانواده شهید حسین قمی گفت‌وگو شده است.

«فرمانده حسین»، پیشرفت و رشد شخصیتی فرمانده ایرانی جبهه‌های مقاومت را تا تبدیل شدنش به یک مهره مهم در فرماندهی رزمی و نظامی را نمایش داده است. این مستند شامل تصاویر تازه و دیده‌نشده‌ای از میدان‌های مبارزه علیه داعش و جریان تکفیر است.

روح‌الله رفیعی «فرمانده حسین» را کارگردانی کرده و مصطفی حسن‌بیگی تهیه‌کننده آن است. این مستند اکنون در مرحله تدوین نهایی قرار دارد و به زودی از شبکه‌های مختلف تلویزیونی پخش می‌شود.

مراسم چهلمین روز شهادت فرمانده مدافع حرم شهید مرتضی حسین پور با سخنرانی سرلشکر قاسم سلیمانی فردا پنجشنبه۳۰ شهریور از ساعت ۱۶ در گلزار شهدای شهر شلمان لنگرود برگزار می‌شود.

انتهای پیام/