متصرف تالاب چاف لنگرود به مراجع قضایی معرفی شد
متصرف تالاب چاف لنگرود به مراجع قضایی معرفی شد

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود گفت: متخلف به‌وسیله یک دستگاه بیل مکانیکی شبانه مبادرت به تخریب و تصرف سه هزار مترمربع از اراضی تالاب چاف کرده بود که مراتب برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی ارجاع داده شد.

سید امین نجات در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: طی گشت و کنترل مأموران یگان حفاظت محیط‌بانی چاف و چمخاله، در خصوص تصرف و تخریب تالاب چاف، فرد متخلف شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد.

 

وی گفت: متخلف به‌وسیله یک دستگاه بیل مکانیکی شبانه مبادرت به تخریب و تصرف سه هزار مترمربع از اراضی تالاب چاف کرده بود که مراتب برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی ارجاع داده شد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود با اشاره به فرد متخلف دیگری که مبادرت به آتش زدن ضایعات کرده بود، افزود: فرد متخلف که مبادرت به آتش زدن ضایعات و زباله در لنگرود کرده بود به دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان معرفی شد.

 

نجات تصریح کرد: فرد خاطی در سابقه خود آتش زدن ضایعات را داشته و با توجه به تذکرات متعدد همچنان به فعل ارتکابی استمرار داشت که با معرفی به مراجع قضایی تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

 

وی همچنین از پاک‌سازی تعدادی تور زیرآبی از سطح تالاب و محوطه پارک فجر لنگرود خبر داد و گفت: در مأموریت اجرایی اداره حفاظت محیط‌زیست لنگرود و پاسگاه محیط‌بانی چاف و چمخاله در پارک فجر لنگرود، دام‌های صیادی غیرمجاز موجود در استخر شماره چهار پارک فجر پاک‌سازی و جمع‌آوری شد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود هشدار داد: این اداره با هرگونه اقدامات مجرمانه درزمینهٔ شکار و صید در مناطق شهرستان برخورد قانونی را به عمل خواهد آورد.

انتهای پیام/