مبادی ورودی و خروجی شهر شایسته مردم لنگرود نیست/شائبه حزبی یا سیاسی در شهرداری و شورا نباید مشاهده شود
مبادی ورودی و خروجی شهر شایسته مردم لنگرود نیست/شائبه حزبی یا سیاسی در شهرداری و شورا نباید مشاهده شود

فرماندار لنگرود با انتقاد از وضعیت مبادی خروجی و ورودی لنگرود، گفت: مبادی ورودی و خروجی شهر شایسته مردم لنگرود نیست و نباید گوسفند فروشی و زباله فروشی در مبادی اصلی شهر قرار داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، سید رضا جوادپور عصر امروز در آئین معارفه شهردار لنگرود که در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: هیچ‌کس قهرمان و پهلوان نیست. قرار هم نیست چیزی از آسمان نازل شود، جنس کار شهرداری از جنس زمین است و همه باید کمک کنند که شهردار جدید در راستای برنامه‌های شهرداری بر اساس قانون فعالیت کند.

 

وی گفت: اگر می‌خواهیم شهری مدرن و خوب داشته باشیم باید همه کمک کنیم تا شهردار بتواند برنامه‌های خود را با نظارت شورا اجرایی کند.

 

فرماندار شهرستان لنگرود بابیان اینکه مردم سهام‌دار اصلی شهرداری هستند، افزود: اعضای شورای شهر به‌عنوان منتخبین مردم، هیئت‌مدیره شهرداری هستند و مردم سرنوشت شهر را مشخص می‌کنند.

 

جوادپور با اشاره به کارنامه دور چهارم شورای شهر در انتخاب شهردار، تصریح کرد: خیلی زیبنده نیست که در طول یک دوره ۴ ساله شورای شهر، ۶ شهردار و سرپرست تعیین شوند، اگر محور کارها وحدت در کنار هم باشد باید همه تلاش کنند که شهردار در طول یک دوره ۴ ساله برنامه‌های مدنظر خود با نظارت شورای شهر را در چارچوب قانون انجام دهد و در پایان فعالیت ۴ سال شهردار، مردم و اعضای جدید شورای شهر برای سرنوشت شهر تصمیم می‌گیرند.

 

وی بابیان اینکه شهرداری لنگرود در استان مهم است، اظهار کرد: همه منابع و خدمات شهرداری نباید به یک منطقه شهری تعلق گیرد و شهرداری باید عدالت در خدمات‌دهی را در همه مناطق شهری لنگرود در نظر بگیرد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود پارکینگ فروشی و تراکم فروشی را ضایع کردن حقوق شهروندی دانست و گفت: شهرداری به‌زحمت کسب درآمد می‌کند پس لازم است با وسواس و دقیق در پروژه‌ها خرج کند.

 

فرماندار لنگرود بابیان اینکه همه سوار کشتی جمهوری اسلامی هستیم و باید به اهداف عالی نظام توجه کنیم، اظهار کرد: یکی از وظایف شهرداری و شورا، کمک به دولت در اجرای سیاست‌های عمومی دولت است.

 

جوادپور با انتقاد از وضعیت مبادی خروجی و ورودی لنگرود، گفت: مبادی ورودی و خروجی شهر شایسته مردم لنگرود نیست و نباید گوسفند فروشی و زباله فروشی در مبادی اصلی شهر قرار داشته باشد.

 

وی بیان کرد: بابیان اینکه باید بین شهرداری‌ها رقابتی برای زیباسازی مبادی اصلی وجود داشته باشد، افزود: ساماندهی بازار یکی از الزامات است که می‌توان از ظرفیت ادارات، دستگاه قضایی شهر و نماینده لنگرود برای پیشبرد اهداف قانونی بهره برد و فقط به کار توجه شود.

 

فرماندار لنگرود تأکید کرد: همه وجود شورا و شهرداری برای خدمت به مردم است و شائبه حزبی یا سیاسی در شهرداری و شورا نباید مشاهده شود.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود بابیان اینکه شهرداری هرماه باید به شورا گزارش دهد، گفت: شورا نیز طبق قانون هر ۶ ماه یک‌بار گزارش عملکرد شهرداری و شورا را به اطلاع عموم مردم برسانند.

 

به گزارش لنگرخبر، در پایان این مراسم سید مهدی رجایی به‌عنوان شهردار لنگرود معرفی شد.

انتهای پیام/