عاملی که باعث شد حضرت یوسف گناه نکند
عاملی که باعث شد حضرت یوسف گناه نکند

نظر آیت الله گرامی درباره عاملی که باعث شد حضرت یوسف گناه نکند را در این مطلب می خوانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، از ایت الله گرامی درباره ایه ٢۴ سوره یوسف پرسیدم که مقصود از برهان پروردگار چیست که باعث شد حضرت یوسف در ان شرایط قصد زلیخا نکند ؟

وَلَقَدْ هَمَّتْ بِهِ وَهَمَّ بِهَا لَوْلَا أَنْ رَأَى بُرْهَانَ رَبِّهِ کَذَلِکَ لِنَصْرِفَ عَنْهُ السُّوءَ وَالْفَحْشَاءَ إِنَّهُ مِنْ عِبَادِنَا الْمُخْلَصِینَ

آن زن قصد او را کرد، و او نیز – اگر برهان پروردگار را نمی‏دید – قصد وی را – مینمود، اینچنین کردیم تا بدی و فحشاء را از او دور سازیم چرا که او از بندگان مخلص ما بود.

ایشان پاسخ داد  :  بعضی گفتند زلیخا روی بت یک پرده ای انداخت و گفت می خواهم بت نبیند و خجالت می کشم که در این هنگام یوسف گفت : تو از بت خجالت می کشی من از خالق هستی خجالت نکشم ؟
بعضی گفتند منظور این است

اما کلا منظور از برهان ان توجه و الهام باطنی است . ( یعنی ان توجه و الهام باطنی که باعث می شود انسان از گناه صرف نظر کند)

بعد از ایت الله گرامی پرسیدم : ما چه کار کنیم برهان خدا را ببینیم و از گناه صرف نظر کنیم

ایشان در یک جمله گفتند : یوسف بشوید برهان پروردگار را می بینید

پاسخ محکم و قاطعی بود و نتوانستم حرف دیگری بزنم

فکر کردم دیدم اگر انسان مثل یوسف بندگی خدا را کند
در چاه و جاه از خدا غافل نشود و در همه حال به او توکل کند  ان شاء الله برهان خدا نصیب انسان می شود

دقت کردید بعضی از جوانان نازنین  در کوچه و خیابان به راحتی از زنان بد حجاب می گذرند و نگاه حرام ندارند ، نکته اش همین جاست .

خدا این ایه را نیاورده که ما بگوییم خوش به حال یوسف و حسرت بخوریم بلکه قران برای همه است و خدا دعوت می کند که یوسف شوید تا برهان پروردگار نصیبتان شود.

انتهای پیام/