مساحت تحت اشغال داعش در مرکز سوریه چقدر است؟ + نقشه میدانی
مساحت تحت اشغال داعش در مرکز سوریه چقدر است؟ + نقشه میدانی

در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۷۰ کیلومتر مربع از مساحت آلوده در شمال استان حمص از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، آخرین تحولات میدانی از شمال استان حمص حاکیست، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت حملات گسترده ای را علیه عناصر تروریستی در محور شرقی منطقه « جب الجراح» ترتیتب دادند.

نیروهای سوری و مقاومت پس از درگیری های سنگین در این محور توانستند با عقب راندن تروریست های داعش، شهرک های « صفوانیه، مکرمیه، رسم سوید، جوره نزال و ارتفاع رجم الشاره» را به کنترل خود درآورند.

در این جریان این درگیری ها حدود ۶۰ تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند و نیروهای متحد موفق شدند مواضع خود را در مناطق « مزین البقر، مشیرفه شمالی، رسم الطویل و مسیعید» تثبیت کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۷۰ کیلومتر مربع از مساحت آلوده در شمال استان حمص از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی شد و در حال حاضر شمال غرب ارتفاعات الشاعر از جمله مناطق « صفوانی، ثانیه منقوره» و شرق استان حماه ( توینی، ربیعه، براق،ابودالی، ابورمال»در اشغال تروریست های داعش است.

به گزارش مشرق، نیروهای سوری و مقاومت در شرق استان حماه هم با حملات گسترده علیه عناصر تروریستی موفق شدند ارتفاع « نقره سودا و شهرک الشعته» را به طور کامل پاکسازی کنند و ۲۰ تن از تروریست ها را در این محور از پای درآورند.

در حال حاضر، در شمال استان حمص و شرق استان حماه، مساحتی نزدیک به ۸۷۵ کیلومتر مربع در اشغال عناصر تروریستی داعش است و نیروهای جبهه مقاومت تاکنون موفق شده اند مساحتی نزدیک به ۲ هزار و ۶۵ کیلومتر مربع را به کنترل خود درآورند.