ترامپ به جای خروج از برجام در آن بازنگری کند/ایران عامل ثبات‌زدا است
ترامپ به جای خروج از برجام در آن بازنگری کند/ایران عامل ثبات‌زدا است

سناتور جمهوریخواه آمریکایی مدعی شد که ایران در حال نقض روح توافق از طریق ادامه فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده در منطقه چون حمایت از گروه‌های تروریستی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه ایالت کارولینای آمریکا روز سه شنبه گفت که دولت آمریکا بهتر است در توافق اتمی با ایران بازنگری کرده و به جای خروج شروط سختی را در آن اعمال نماید.

به نوشه وبگاه «واشنگتن فری بیکن» گراهام گفت که ایران شاید از نظر فنی از توافق پیروی می‌کند.

او  در عین حال مدعی شد که این کشور در حال نقض روح توافق از طریق ادامه فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده در منطقه چون حمایت از گروه‌های تروریستی است.

گراهام که در یک نشست به میزبانی «موسسه مطالعات جنگ» حضور داشت، گفت: «فکر می‌کنم بزرگترین اشتباه در این توافق جداسازی رفتار‌های ایران و رفع تحریم‌ها بود. آن‌ها می‌توانند در انطباق فنی با برنامه هسته‌ای خود باشند، اما دادن مقدار زیادی پول به ایرانی‌ها و عدم مجبور ساختن آن‌ها در تغییر رفتار بی‌ثبات کننده، اشتباهی بزرگ است، اما من نمی‌خواهم از این توافق بیرون بیاییم، مگر اینکه دلیلی داشته باشیم. من می‌دانم که جهان در این توافق سرمایه گذاری کرده است.»

در همین حال، گراهام گفت که آمریکا نیاز به تحریم‌های بیشتر علیه ایران جدای از توافق هسته‌ای دارد.

این وبگاه در خاتمه نوشت: کنگره آمریکا در ماه ژوئیه دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه ایران بابت برنامه‌های موشکی این کشور اعمال کرد.

انتهای پیام/