مسعود بارزانی خائن است/ اربیل ابزار آمریکا در منطقه است/ ترکیه در مواضع خود صادق باشد
مسعود بارزانی خائن است/ اربیل ابزار آمریکا در منطقه است/ ترکیه در مواضع خود صادق باشد

سخنگوی گردان‌های حزب‎الله عراق اعلام کرد که مسعود بارزانی با طرح جدایی‎طلبانه خود به عراق خیانت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، «جعفر الحسینی» سخنگوی گردان‎های حزب‎الله عراق اعلام کرد که مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق با برگزاری همه پرسی و سناریوی جدایی‌طلبانه خود خیانت بزرگی کرد.

به گزارش شبکه خبری المیادین، جعفر الحسینی گفت: بارزانی اقدامات مستبدانه علیه کردها انجام می‏‎دهد و معارضان خود چه در داخل پارلمان و چه در خارج آن را سرکوب می‏‎کند.

سخنگوی گردان‎های حزب الله عراق تاکید کرد که بارزانی از قدرت نظامی خود برای سیطره بر کرکوک و دیگر مناطق عراق استفاده کرده است. وی از ورود داعش به عراق استفاده و در سناریوی این گروه تروریستی همکاری کرد.

الحسینی افزود: اولین هدف از محور مقاومت در عراق حمایت از وحدت این کشور است. وی گفت: همه پرسی کردستان هیچ ارزشی ندارد و مقاومت سلسله اقداماتی در واکنش به آن انجام خواهد داد.

سخنگوی گردان های حزب الله در ادامه با بیان اینکه بغداد و احزاب سیاسی عراق امتیازات زیادی به مسئولان کردستان دادند، اعلام کرد که حیدر العبادی نخست وزیر عراق واکنش دیرهنگام درباره همه پرسی اتخاذ کرد که کافی نیست و باید جدیت و قاطعیت بیشتری از خود نشان دهد.

الحسینی تصریح کرد: بغداد هیچ گونه نظارت یا سیطره بر فرودگاه ها و ورودهای مرزی کردستان عراق ندارد. بارزانی نفت را به صورت غیرقانونی به فروش می‏‎رساند و همه رفتارهای آن داخل منطقه کردستان مشکوک است.

وی افزود: مسئولان کردستان ابزار آمریکا در عراق و منطقه هستند. آمریکایی ها و دشمن صهیونیستی پشت سناریوی جدایی طلبانه منطقه کردستان قرار دارند. مواضع حقیقی آمریکا هنگامی مشخص می شود که بغداد برای مقابله با خطر تقسیم گام های جدی بر می دارد.

سخنگوی حزب الله عراق تاکید کرد که به نقش ترکیه اتکا نمی‎کنیم و خودمان مانع برپایی دولت منطقه کردستان عراق می شویم. امیدواریم که ترکیه در مواضع خود در رد طرح جدایی طلبانه منطقه کردستان صادق باشد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی نمی‎‏تواند خودش را حفظ کند، چگونه می تواند از طرح بارزانی حمایت کند.

جعفر الحسینی گفت: مدارکی در اختیار داریم که نشان می دهد بارزانی با اسرائیل همکاری دارد و این خیانت بزرگی است.

وی با تاکید بر اینکه محور مقاومت امروز قوی و متحد است، اعلام کرد که امیدواریم وارد جنگ علیه پیشمرگه که متفاوت از باندهای بارزانی هستند، نشویم.

الحسینی همچنین از فواد معصوم رئیس جمهور عراق خواست که مواضع شفاف تری را درباره همه پرسی کردستان اتخاذ کند.

انتهای پیام/