لغو سخنرانی رئیس سابق اوقاف لنگرود با نامه محرمانه مدیر کل اوقاف گیلان؟!
لغو سخنرانی رئیس سابق اوقاف لنگرود با نامه محرمانه مدیر کل اوقاف گیلان؟!

سخنرانی رئیس سابق مستعفی اوقاف لاهیجان با فشار مسئولان اوقاف بر هیأت امنای بقعه آقا سید محمد لنگرود لغو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، در حالی شب گذشته قرار بود با دعوت هیأت امنای  امام‌زاده سید محمد کلیدبر لنگرود، حجت الاسلام و المسلمین مهدی بازدار در این بقعه سخنرانی کند با فشار اوقاف لنگرود این سخنرانی لغو شد.

حجت الاسلام بازدار صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ۸دی درباره لغو این برنامه اظهار داشت: قرار بود بعد از نماز مغرب و عشاء شب گذشته با دعوت هیأت امنا در این بقعه سخنرانی کنم اما ساعت ۴ عصر از طرف هیأت امنا به بنده اطلاع دادند که اوقاف لنگرود خواستار لغو برنامه شده است.

وی افزود: بنده درباره علت لغو برنامه چیزی نمی‌دانم اما اوقاف لنگرود هیأت امنای بقعه را تهدید به برکناری کرده است و به آنها گفته‌اند اگر این سخنرانی برگزار شود به شما امتیاز منفی خواهیم داد و شما را حذف می‌کنیم.

کارشناس اداره کل اوقاف گیلان و رئیس سابق اوقاف لاهیجان درباره ارتباط لغو این برنامه با برگزاری مراسم سخنرانی برای سردار سعید قاسمی در دوران مسئولیتش در لاهیجان اظهار کرد: بنده نمی‌دانم چه ارتباطی بین این قضایا وجود دارد و شما باید در این خصوص از رئیس اوقاف لنگرود سوال کنید.

وی ادامه داد: رئیس اوقاف لنگرود به یکی از اعضای هیأت امنا گفته است که مدیر کل اوقاف گیلان در نامه‌ای محرمانه از ایشان خواسته است این برنامه لغو شود. من وجود این نامه را تأیید نمی‌کنم اما رئیس اوقاف لنگرود باید درباره این موضوع پاسخگو باشد.

یکی از اعضای هیأت امنای بقعه آقا سید محمد کلیدبر نیز در همین خصوص به خبرنگار ۸دی گفت: قرار بود در برنامه شب تاسوعا نیز حجت الاسلام بازدار سخنران برنامه باشد و حتی از ۱۰ روز قبل با ایشان هماهنگ شده بود اما با درخواست اوقاف این برنامه لغو شده است.

وی با بیان اینکه وجود نامه محرمانه مدیر کل اوقاف را نمی تواند تأیید و یا رد کند بصورت ضمنی اظهار کرد: رئیس اوقاف لنگرود نامه محرمانه مدیر کل اوقاف گیلان را دلیل لغو این برنامه دانسته است.

گفتنی است که حجت الاسلام بازدار رئیس سابق اوقاف و امور خیریه لاهیجان ۱۱ شهریور ماه گذشته به دلایل سیاسی از سمت خود استعفا داد.

پایگاه خبری تحلیلی «لاهیجان درباره کناره گیری بازدار نوشت: درخواست های ناصواب مقامات سیاسی شهرستان لاهیجان باعث شد تا وی پس از ۱۴ ماه خدمت در لاهیجان از سمت خود استعفا کند.