نخستین سوگواره «شور عاشورا» در لنگرود برگزار می شود
نخستین سوگواره «شور عاشورا» در لنگرود برگزار می شود

نخستین سوگواره «شور عاشورا » در قالب طراحی و خوشنویسی بر روی لوح های سنگی در شهرستان لنگرود برگزار می شود.

مرجان میرخاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) نخستین سوگواره «شور عاشورا» در قالب طراحی و خوشنویسی بر روی سنگ با حضور جمعی از هنرمندان تجسمی شهرستان لنگرود برگزار می‌شود.

دبیر سوگواره «شور عاشورا» بابیان اینکه ٧٢ هنرمند در این فراخوان شرکت کرده‌اند، گفت: این سوگواره ساعت ۱۵ بعدازظهر شنبه هشتم مهرماه مصادف با تاسوعای حسینی (ع) در گلزار شهدای شهرستان لنگرود برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این هنرمندان آثار خود را بر روی لوح‌های سنگی نقاشی و خوشنویسی می‌کنند، افزود: این آثار بعد از عاشورای حسینی به‌صورت نمایشگاهی در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود با عنوان «تقدیم به شهدای مدافع حرم، شهیدان مرتضی حسین پور شلمانی و محسن حججی» به نمایش گذاشته می‌شود.

میرخاتمی بابیان اینکه از هنرمندان شرکت‌کننده در این حرکت عاشورایی طی مراسمی تقدیر و تشکر به عمل می‌آید، تصریح کرد: این سوگواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود برگزار می‌شود.

دبیر سوگواره «شور عاشورا» گفت: در نظر داریم تا بعد از اتمام نمایش آثار در اداره ارشاد، آثار را برای صرف امور خیریه در معرض فروش قرار دهیم.

انتهای پیام/