شهدا قدرتمندترین رسانه هستند/تشییع پیکر شهید حججی‌ دنیا را به لرزه در‌آورد
شهدا قدرتمندترین رسانه هستند/تشییع پیکر شهید حججی‌ دنیا را به لرزه در‌آورد

امام جمعه لنگرود گفت: تشییع پیکر شهید حججی نشان دهنده قدرت شهدا است و محسن حججی دنیا را به لرزه در آورد و دنیای اسلام امروز توسط شهدا گردانده می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد سلیمانی عصر دیروز در همایش عرشیان بی‌نشان به‌مناسبت بزرگداشت شهدای حفاظت اطلاعات سپاه قدس گیلان اظهار داشت: اهل معرفت و کسانی که برای بندگی‌خدا حرکت می‌کنند به دو دسته سالک و مجذوب تقسیم می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه افراد سالک کسانی هستند که با زحمات زیاد و آهسته آهسته به‌سوی خدا گام برمی‌دارند گفت: مجذوب کسانی هستند که در مسیر تقرب الهی قرار داده می‌شوند و با مقدماتی کوتاه یکشبه به معرفت الهی می‌رسند.

امام جمعه لنگرود شهدا را قدرتمندترین رسانه و افرادی سالک بیان کرد و عنوان داشت: برگزاری برنامه‌های تجلیل از این شهدا برگزارکنندگان این برنامه را در نزد خداوند بزرگ و مهم ‌می‌کند.

سلیمانی با اشاره به سخنان سرلشکر قاسم سلیمانی در اربعین ‌شهید حسین‌پور در شلمان لنگرود عنوان داشت: جاذبه شهادت، شهادت طلبی را در نسل سوم و چهارم جوانان انقلاب اسلامی پدیدار کرده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از ابتدا با شعارهایی که برای استکبار جهانی خوشایند نبوده است به میدان آمد افزود: استکبار جهانی با علم کردن صدام، جنگی را با جمهوری اسلامی آغاز کرد که در قرن بیستم پس از جنگ ویتنام طولانی‌ترین جنگ بود.

امام جمعه لنگرود با بیان اینکه صلابت نهادینه شده در جوانان ایرانی صدام را در دوران دفاع مقدس زمین‌گیر کرد گفت: در هیچ یک از سخنرانی‌های امام راحل به‌گوش نمی‌رسد که حتی یکبار امام از شهدا و رزمندگان گله مند باشد.

سلیمانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با روحیه از خودگذشتگی که در شهدا وجود داست می‌تواند صادر شود خاطرنشان کرد: مهم‌ترین راه حفظ روحیه از خودگذشتگی، ایجاد گفتمان مقاومت و شهادت است.

امام جمعه لنگرود با بیان اینکه حشدالشعبی با بسیج کردن نیروهای مردمی در کنار ارتش کشور عراق برای بیرون راندن دشمنان از کشور خود می‌جنگند اظهار داشت: حشدالشعبی با گفتمان مقاومت در این مسیر گام‌ نهاده است.

وی با اشاره به نامه بشار اسد که رهبر کشوری سکولار است و خود سنی است به رهبر معظم انقلاب گفت: در این نامه به رهبر معظم انقلاب لقب امام داده شد و این نشانه یکپارچه شدن کشورهای اسلامی در آینده نزدیک است و تنها باید اندکی دیگر صبر پیشه کنیم.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان نیز در این همایش اظهار داشت: تشییع پیکر شهید حججی نشان دهنده قدرت شهدا است و محسن حججی دنیا را به لرزه در آورد و دنیای اسلام امروز  توسط شهدا گردانده می‌شود.

انتهای پیام/