فرهنگ ایثار و مقاومت ضامن بقاء انقلاب اسلامی و انقلابی گری است
فرهنگ ایثار و مقاومت ضامن بقاء انقلاب اسلامی و انقلابی گری است

رزمنده و جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس گفت: فرهنگ ایثار و مقاومت ضامن بقاء انقلاب اسلامی و انقلابی گری است.

اسماعیل یکتایی لنگرودی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: فرهنگ عاشورا و فرهنگ دفاع مقدس مانند یک روح بلند در جان و تن انقلاب دمیده شد که امروز شاهد شکوفایی نظام جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف شده‌ایم.

وی که در حوزه خاطرات دفاع مقدس نیز صاحب چندین اثر ملی است، گفت: نگاه عاشورایی یعنی عاشورا تعلق به زمان و مکان خاصی ندارد آنگاه‌که ظلم و استکبار پدید آید مقاومت عاشورایی جلوه گری می‌کند.

رزمنده، آزاده و جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس بابیان اینکه فرهنگ ایثار و مقاومت ضامن بقاء انقلاب اسلامی و انقلابی گری است، افزود: خاطرات ۸ سال دفاع مقدس تجربیات مفیدی را با خود به همراه داشته و شهدایی همچون محسن حججی و مرتضی حسین پور شلمانی از این مانایی بهره بردند و در تاریخ سترگ کشورمان درخشیدند.

یکتائی با تأکید بر اینکه نمی‌توان تاریخ ایران اسلامی را با هر نوع نگاهی دینی و ملی ورق زد ولی نسبت به تاریخ ۸ سال دفاع مقدس بی‌تفاوت بود، تصریح کرد: امروز وظیفه همگان است که در ثبت این خاطرات به‌عنوان گنجینه مهم و سند ارزشمند تاریخی توجه کنیم تا نسل آتی به درخشش تاریخ کشور ایران به خود ببالد.

جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس تعریف صحیح از تاریخ دفاع مقدس و مقاومت را سبب رشد و تبلور نسل جدید انقلاب به‌عنوان شهدای مدافع حرم دانست و اظهار کرد: خاطرات قهرمانان و حماسه‌آفرینان بی‌بدیل ایران اسلامی باید نوشته شود تا برای آیندگان باقی بماند تا تاریخ به افتخارات و حماسه‌آفرینی فرزندان خود گواهی دهد.

انتهای پیام/