برخی از آسیب‌دیدگان سیل لنگرود شماره‌حساب خود را به بنیاد مسکن اعلام نکرده‌اند/تأکید جوادپور بر استفاده همه نیروهای ستادی و خدماتی در شرایط بحرانی
برخی از آسیب‌دیدگان سیل لنگرود شماره‌حساب خود را به بنیاد مسکن اعلام نکرده‌اند/تأکید جوادپور بر استفاده همه نیروهای ستادی و خدماتی در شرایط بحرانی

فرماندار لنگرود گفت: برخی از خانوارهای آسیب‌دیده تاکنون شماره‌حساب خود را جهت دریافت وجه نقدی بلاعوض به بنیاد مسکن اعلام نکرده‌اند که درخواست می‌شود با مراجعه به بنیاد مسکن پرونده‌های خود را تکمیل کنند.

سید رضا جوادپور در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد:  با توجه به اطلاعات واصله از اداره کل هواشناسی استان گیلان؛ شاهد بارندگی در استان گیلان و به‌ویژه در شرق استان گیلان هستیم که شدت بارندگی از بعدازظهر پنج‌شنبه ششم مهرماه افزایش می‌یابد.

وی بابیان اینکه تمهیدات لازم در رابطه با مقابله با بحران احتمالی انجام شد، گفت: آماده‌باش کامل نیروها و تجهیزات دولتی و مشارکت بخش خصوصی در جهت اقدامات پیشگیرانه در لنگرود ضروری است.

فرماندار لنگرود با اشاره به آماده‌باش دستگاه‌های دولتی از ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان، افزود: با توجه به خسارات مالی زیاد سیل گذشته در لنگرود، از دستگاه‌ها و مسئولان خواسته شد تا مناطق حادثه‌خیز را شناسایی و نیروها را مانند یک منطقه عملیاتی چینش و وظیفه‌های هر گروه‌ها اعلام کنند تا در زمان بروز بحران هر کس وظیفه خود را بداند.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود با تأکید بر استفاده همه نیروهای ستادی و خدماتی در شرایط بحرانی، تصریح کرد: تاکنون هیچ اشکالی در شبکه تأسیسات شهرستان وجود ندارد و تعدادی از بیل‌های مکانیکی نیز در چند نقطه لنگرود مستقرشده‌اند تا در صورت بروز سیل و ورود به‌موقع، آثار تخریبی ناشی از سیل کاهش یابد.

جوادپور گفت: میزان خسارت مالی منازل مسکونی، جاده‌ها، تأسیسات و پل‌ها در سیل گذشته لنگرود ۴۰ میلیارد تومان بود، اظهار کرد: ستاد بازسازی در بنیاد مسکن مستقر هستند و افراد آسیب‌دیده ناشی از سیل بعد از تکمیل پرونده جهت دریافت تسهیلات کم‌بهره و مبلغ نقدی بلاعوض به بانک معرفی می‌شوند.

وی بابیان اینکه میزان مبلغ نقدی بلاعوض به آسیب دیدگان سیل دو میلیون تومان است، افزود: برخی از خانوارهای آسیب‌دیده تاکنون شماره‌حساب خود را جهت دریافت وجه نقدی بلاعوض به بنیاد مسکن اعلام نکرده‌اند که درخواست می‌شود با مراجعه به بنیاد مسکن پرونده‌های خود را تکمیل کنند.

فرماندار لنگرود بیان کرد: تاکنون هیچ مبلغ بلاعوض یا تسهیلات به سیل‌زدگان لنگرود پرداخت‌نشده است و مقرر شد که مبالغ قبل از عاشورا به‌حساب بنیاد مسکن استان گیلان واریز و بعد از عاشورا به‌حساب آسیب دیدگان واریز شود.

انتهای پیام/