مقام عراقی: شمار زائران حسینی در روز عاشورا بالغ بر ۶ میلیون نفر شد + تصاویر
مقام عراقی: شمار زائران حسینی در روز عاشورا بالغ بر ۶ میلیون نفر شد + تصاویر

فرماندهی عملیات «الفرات الاوسط» اعلام کرد که کربلا در عاشورای امسال، میزبان شش میلیون زائر عراقی و ۴۰۰ هزار زائر خارجی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سرتیپ ستاد «قیس المحمداوی» فرمانده عملیات «الفرات الاوسط» در پایان مراسم‌های روز عاشورا در کربلا، آمار جدیدی از زائران عاشورای حسینی اعلام کرد.

به گزارش شبکه خبری الفرات، این مقام عراقی اعلام کرد که شش میلیون نفر از شهرهای مختلف عراق و ۴۰۰ هزار نفر از کشورهای عربی و اسلامی در روز عاشورا به زیارت حرمین در کربلا آمدند.

بنا بر این گزارش، المحمداوی در کنفرانسی خبری اعلام کرد که «تعداد زائرانی که در روز دهم محرم در کربلا زیارت کردند، بالغ بر شش میلیون از کشور عراق و ۴۰۰ هزار نفر از کشورهای عربی و غیرعربی ثبت شده است».

به گفته این مقام عراقی، نیروهای الحشد الشعبی قبل و حین و بعد از این مناسبت، تدابیر امنیتی را انجام داده و می‌دهند تا زائران به سلامت بازگردند.

این فرمانده عراقی همچنین خبر داد که در منطقه‌ «کیلومتر ۱۶۰» در مرز الانبار با کربلاء در عملیات پیشدستانه هوایی و زمینی ۲۱ فرد انتحاری کشته شدند.

امروز عتبه حسینی اعلام کرده بود که تعداد زائرانی که در مراسم سنتی «رکضه‌ طویریج» (هروله هنگام عزاداری) در کربلا شرکت داشتند، به بیش از سه میلیون نفر رسید.

عتبه حسینی در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد که «خیابان‌های بخش قدیمی کربلا و اطراف آن به علاوه حرم عباسی و حسینی (علیهما السلام) مملوء از جمعیت پرشوری بود که مراسم عزاداری و همچنین رکضه طویریج را بر پا کردند» (جزئیات بیشتر).

عتبه حسینی پیشتر اعلام کرده بود که هزاران زائر از کشورهای مسلمان مانند پاکستان، هند، افغانستان، آذربایجان و دیگر کشورهای عربی و مغرب عربی وارد کربلا شده بودند.

عتبه حسینی همچنین اعلام کرده بود که ۴۰۰۰ داوطلب مأموریت تسهیل ورود زائران به ورودی‌های کربلا را بر عهده داشتند و نزدیک به ۲۰ هزار نفر نیز مأمور خدمات رسانی به زائران بودند.

بنا بر این گزارش، همزمان با این اقدامات، تدابیر شدید امنیتی برای ممانعت از نفوذ عناصر تروریستی در جریان بود همچنانکه تردد وسائط نقلیه نیز بشدت کنترل شد.

انتهای پیام/