نورچشمی ها و مشاورین جوان

با وجود اینکه برخی از این افرد حتی سابقه یک روز اداره نانوایی را هم ندارند برای بخشدار شدن و پست های کلیدی تلاش میکنند که بعضا فرمانداران استان گیلان نیز که عموما ابقا شده دوران احمدی نژاد هستند,به این افراد امتیاز میدهند که مبادا جایگاهشان متزلزل شود. نشستی که چندی قبل در استانداری گیلان […]

با وجود اینکه برخی از این افرد حتی سابقه یک روز اداره نانوایی را هم ندارند برای بخشدار شدن و پست های کلیدی تلاش میکنند که بعضا فرمانداران استان گیلان نیز که عموما ابقا شده دوران احمدی نژاد هستند,به این افراد امتیاز میدهند که مبادا جایگاهشان متزلزل شود.

نشستی که چندی قبل در استانداری گیلان با حضور استاندار، فریبرز سعیدی کیا مسوول ستاد انتخاباتی جوانان دکتر روحانی در استان گیلان و نیز مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در سالن همایش استانداری گیلان برگزار شد، خروجی جالبی در پی داشت. 

شنیده می شود در انتهای این نشست قرار بر این شد تا لیستی از سوی اداره کل ورزش و جوانان گیلان به استانداری ارسال شود و افراد حاضر در این لیست به عنوان مشاوران جوان در سطح ادارات دولتی گیلان به کار گرفته شوند.

اما گویا لیستی که بر روی میز استاندار قرار گرفته چندان مورد تایید برخی از مدیران استانداری نبوده است و لذا این قضیه برای مدتی مسکوت مانده است. هر چند که حضور نام افراد در این لیست هم تضمینی برای تصدی بر پست مشاور جوان نیست وبرای هر اداره چندین نفر تعرفه شده اند و گویا طول این لیست باید بیش از ۵۰۰ نفر باشد!

این موضوع که این مشاورین چقدر به سرنوشت مشاورین دولت احمدی نزاد دچار شودند و دستاویز و ابزار  جهت استفاده از نام جوان شوند,بماند اما هرچه که هست چنان گروه های مختلف را به تکاپو انداخته که مسئولین ستاد دکتر روحانی را نیز وارد ماجرا کرده که شهرهای لنگرود و لاهیجان نمونه ای از این مسئله است. شنیده ها از این حکایت دارد که مدیران استان مشاورین خود را از قبل و با ارتباط و بده و بستان های ماقبل مدیریتی خود انتخاب کرده اند و بحث تعرفه و لیست و گزینش بهانه و بازی ای بیش نیست.

جالب است که متأسفانه برخی مسئولین,متولیان دینی و تریبون دارها گاهی برای یک مسئله مهم و ارزشمندی مثل حجاب رگ گردنشان بیرون می زند و داد سخن بر می آورند اما حجم روایات ما درباره حجاب چقدر است و حجم روایات ما درباره عدالت و فقر و غنا و تبعیض چقدر؟ حساسیت ما آیا با این حجم از روایات تناسب دارد، اگر حجم روایات ما درباره حجاب ۵درصد بود ما باید به همان اندازه فریاد بزنیم و اگر حجم روایات ما درباره فقر و غنا و عدالت و… ۹۵ درصد است باید به اندازه ۹۵ درصد فریاد بزنیم نه ۵ درصد.

امید آن بود که در دولت تدبیر و امید,خودی و غیر خودی که متاسفانه در سال های اخیر وارد ادبیات سیاسی کشور شده است رو به افول رود اما می بینیم که همان ادم های ستادی و بی شناسنامه که در فضای بی رغبت پس از ۸۸ و از روی قحط الرجالی مسئولیت برخی از ستادها را گرفته بودند,امروز بدیل به مدعیان بزرگی گشته اند که با وجود اینکه برخی از این افرد حتی سابقه یک روز اداره نانوایی را هم ندارند برای بخشدار شدن و پست های کلیدی تلاش میکنند که بعضا فرمانداران استان گیلان نیز که عموما ابقا شده دوران احمدی نژاد هستند,به این افراد امتیاز میدهند که مبادا جایگاهشان متزلزل شود.