فعال فضای مجازی گفت: شاید نتوان به‌راحتی جلوی اخبار و انتشار اخبار کذب و دروغین که موجب چالش در جامعه می‌شود را گرفت ولی راحت‌ترین راه مقابله، وظیفه‌ای است که هر فرد بر دوش خود دارد که هر سخن و تصویری را باور نکند و قبل از اظهارنظر و بازی در پازل افراد سودجو تحقیق خود را بیشتر کند.

حسن مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر در پاسخ به اثرات اخبار کذب در جامعه، اظهار کرد: سخن‌ها و اخبار دروغ و حتی وعده‌های کذب می‌تواند در سرنوشت یک قشر یا حتی جامعه اثرگذار باشد و مسیر آن را به سمت دیگری سوق دهد که فنّاوری و ارتباطات مجازی این روزها در معرکه اخبار کذب، آتش بیار شده‌اند.

 

وی بابیان اینکه بعد از قدمت چندین ساله ارتباطات و فضای مجازی، هنوز بافرهنگ چگونگی استفاده با آن آشنا نیستیم، گفت: عده‌ای سودجو با رخنه در فضای مجازی به دنبال القا تفکر و استفاده از وضعیت آشوب در جامعه به نفع خود هستند که از طرف مقابل مردم نیز هر مطلبی را بدون تحقیق و از هر دری درست می‌دانند.

 

فعال فضای مجازی افزود: دروغ و شایعه‌پراکنی سم مهلک و پنهان برای جامعه است که یکی از دلایل آن را می‌توان عدم اطلاع‌رسانی درست مسئولین از یک‌سو و عدم تحقیق مردم از سوی دیگر دانست که کوچک‌ترین شایعه‌ای در جامعه را به بزرگ‌ترین چالش ممکن تبدیل می‌کند.

 

مختاری با تأکید به لزوم مقابله با افراد متخلف و دروغ‌پراکن در جامعه و فضای مجازی، تصریح کرد: شاید نتوان به‌راحتی جلوی اخبار و انتشار اخبار کذب و دروغین که موجب چالش در جامعه می‌شود را گرفت ولی راحت‌ترین راه مقابله، وظیفه‌ای است که هر فرد بر دوش خود دارد که هر سخن و تصویری را باور نکند و قبل از اظهارنظر و بازی در پازل افراد سودجو تحقیق خود را بیشتر کند.

انتهای پیام/