روند ایجاد اشتغال در کشور رضایت‌بخش نیست/ دولت با فراهم کردن زیرساخت‌ها گام اساسی بردارد
روند ایجاد اشتغال در کشور رضایت‌بخش نیست/ دولت با فراهم کردن زیرساخت‌ها گام اساسی بردارد

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند کند ایجاد اشتغال در کشور گفت: دولت با فراهم کردن زیرساخت‌ها و فعال کردن بانک‌ها گام اساسی در راستای اشتغال بردارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، اسدالله عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودسر بابیان اینکه آمارهای ایجاد اشتغال در کشور رضایت‌بخش نیست، اظهار کرد: روند ایجاد اشتغال در کشور بسیار کند است و انتظار داریم شتاب بیشتری بگیرد.

وی بابیان اینکه در ارزیابی از ایجاد اشتغال دولت نباید به شش ماه بسنده کرد بلکه باید عملکرد دولت در طول یک سال دیده شود، افزود: دولت باید تا خردادماه سال آینده که پایان سال مالی آن است اقدامات خود را در راستای جذب سرمایه‌گذارها و ایجاد اشتغال انجام دهند و به این روند سرعت ببخشد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سرمایه‌گذارهای زیادی تشویق شده‌اند تا در بخش‌های مختلف کشور سرمایه‌گذاری کنند، گفت: باید دولت با فعال کردن بانک‌ها و همکاری با سرمایه‌گذاران تکان اساسی به روند اشتغال بدهد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ورود سرمایه‌گذاران به حوزه انتخابیه خود خاطرنشان کرد: متأسفانه سرمایه‌گذاران آمادگی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در شهرستان‌های رودسر و املش دارند اما زمین موجود نیست تا در اختیار آن‌ها قرار بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید پنجره واحدی برای ورود سرمایه‌گذاران ایجاد کند، تصریح کرد: دولت باید بروکراسی‌ها در استان‌ها را کاهش دهد تا اشتغال در استان‌ها شکل بگیرد و علاوه بر تعهداتی که قانون بر آن مکلف کرده گام اساسی در راستای ایجاد اشتغال بردارد.

انتهای پیام/