استفاده از تمامی ظرفیت ها در خدمت رسانی به زائران/ توزیع روزانه ۲۰ هزار پرس غذا توسط موکب لنگرود در نجف
استفاده از تمامی ظرفیت ها در خدمت رسانی به زائران/ توزیع روزانه ۲۰ هزار پرس غذا توسط موکب لنگرود در نجف

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان لنگرود با تاکید بر اینکه از تمام ظرفیت شهرستان در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی استفاده می شود، گفت: روزانه ۲۰ هزار پرس غذا هم در بین زائران حسینی توزیع می شود‌.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، محسن صالحی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان لنگرود در خصوص پیاده‌روی اربعین حسینی و استقرار موکب شهرستان در نجف اشرف در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی بزرگ‌ترین همایش شیعیان جهان و نماد اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و اتحاد میان شیعیان جهان است.

وی با تأکید بر اینکه از تمام ظرفیت شهرستان در خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی استفاده می‌شود، تصریح کرد: ستاد اربعین شهرستان به ریاست فرماندار و به دبیری ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان و همکاری هیئت رزمندگان اسلام  شهرستان مسئولیت اسکان، تغذیه  و خدمات به زائران اربعین حسینی را بر عهده دارد.

صالحی ادامه داد: امسال بنا به درخواست مجموع عتبات و هیئت رزمندگان از امام‌جمعه شهرستان (حجت‌الاسلام سلیمانی) مبنی بر هدایت و رهبری موکب شهرستان در نجف استفاده می‌شود.

دبیر ستاد اربعین لنگرود بابیان اینکه سال گذشته ۶۹ نفر خادم متشکل از گروه‌های فرهنگی، بهداری، خدمات، انتظامات، تأسیسات، آشپزی، نانوایی و غیره به مدت ۱۰ روز، هشت روز قبل از اربعین و دو روز بعد اربعین به زائرین خدمات ارائه می‌دادند، اظهار کرد: امسال هم با همین ترکیب در حال برنامه‌ریزی هستیم  که روزانه ۲۰ هزار پرس غذا هم در بین زائران حسینی توزیع شود‌.

صالحی با اشاره به اینکه تاکنون توانستیم در مکان موکب  آشپزخانه، سردخانه، نانوایی تجهیز کنیم، خاطرنشان کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود که تعدادی سرویس بهداشتی و تعدادی آب‌سردکن و تسویه جهت رفاه حال زائران ارائه شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لنگرود در خصوص نحوه  پرداخت نذورات شهروندان هم تأکید کرد: شهروندان هدایا و  نذورات خود را به دفتر ستاد اربعین واقع در کمربندی نرسیده به اداره پست شهرستان، کانکس ستاد اربعین در میدان شهر و  هیئت امناء مسجد جامع  تحویل دهند.

دبیر ستاد اربعین لنگرود ادامه داد: کمک‌های نقدی هم به شماره کارت ۵۰۴۱۷۲۱۰۵۰۹۰۶۹۲۵_شماره‌حساب ۱۰/۱۱۱/۲ بانک قرض‌الحسنه رسالت و شماره‌حساب ۰۱۱۱۱۷۷۸۸۳۰۰۴ بانک صادرات  واریز کنند.

صالحی تأکید کرد: در خصوص جمع‌آوری کمک‌های نقدی هم به افرادی حکم مأموریت ارائه و یا در ادارات، نهادها و بانک‌ها قبوضی پخش می‌شود که مبادرت به جمع‌آوری نمایند و مردم بدانند تنها راه جمع‌آوری نذورات  برای اربعین حسینی همین شیوه‌هاست.

پایان پیام/