اختلافات میلیونی دولتی‌ها در ارائه آمار مربوط به افراد بیکار در کشور / مستندات ایجاد اشتغال را اصلاً قبول ندارم/ حدود ۶ میلیون بیکار در کشور وجود دارند
اختلافات میلیونی دولتی‌ها در ارائه آمار مربوط به افراد بیکار در کشور / مستندات ایجاد اشتغال را اصلاً قبول ندارم/ حدود ۶ میلیون بیکار در کشور وجود دارند

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلافات میلیونی رئیس‌جمهور، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، وزرای کار و کشور در رابطه با تعداد افراد بیکار در جامعه گفت: مستندات ارائه‌شده در رابطه با ایجاد شغل در کشور کاملاً غلط است چون ما حدود ۵ تا ۶ میلیون بیکار در کشور داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حسن خسته بند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرانزلی در تشریح ارزیابی خود از اقدامات دولت در ایجاد اشتغال برای جوانان در شش‌ماهه نخست سال اظهار کرد: آمارهایی که دولت در رابطه به ایجاد اشتغال در کشور می‌دهد رضایت‌بخش نیست.

وی در واکنش به آمار رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور مبنی بر ایجاد ۷۰۳ هزار شغل در کشور و ناتوانی برای ایجاد ۲۱۷ هزار فرصت شغلی برای سایر جوانان افزود: به‌هیچ‌وجه به آمارهایی که تناسبی با متقاضیان کار در جامعه نداشته باشد اعتقادی ندارم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار ارائه‌شده در سال گذشته توسط وزیر کشور در مجلس گفت: رحمانی فضلی سال گذشته در صحن علنی مجلس اعلام کرد که در کشور حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیکار وجود دارد.

نماینده مردم بندرانزلی با تطبیق آمار ارائه‌شده توسط وزیر کشور با آمارهای ارائه‌شده توسط روحانی در نزد رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهوری در دیداری که پس از دو هفته از ارائه گزارش توسط رحمانی فضلی با مقام معظم رهبری داشت اعلام کرد که در کشور در کشور ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیکار در کشور وجود دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین به آمارهای اعلام‌شده اخیر وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در رابطه با تعداد بیکاران در کشور نیز پرداخت و گفت: ربیعی نیز در گزارشی که اخیراً به مجلس ارائه کرد از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیکار در کشور خبر داده که همه مانده‌ایم در کشور چه مقدار بیکار وجود دارد.

خسته بند با تاکید بر اینکه وجود افراد بیکار در کشور بیش ‌از اندازه‌ای است که مسئولان کشور به آن اذعان دارند، بیان داشت: اشتغالی که دولت تاکید دارد که در کشور ایجادشده صحت ندارد و کارشناسانی که اطلاعات غلط به مسئولان می‌دهند باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اذعان به نظر سایر نمایندگان کشور مبنی بر اینکه در تمام کشور کاهش بیکاری وجود دارد، تصریح کرد: در راستای انکار نمایندگان کشور مبنی بر کاهش افراد بیکار در استان گیلان نیز ما شاهد افزایش بیکاران هستیم.

وی بابیان اینکه نمایندگان نزدیک‌ترین مسئولان به مردم هستند و با آن‌ها ارتباط مستقیم دارند، گفت: ما مشکلات مردم را از نزدیک می‌بینیم و افرادی که درجایی مشغول می‌شوند را می‌بینیم و رصد می‌کنیم و کاملاً معتقدم که آمارهای ارائه‌شده در رابطه با ایجاد اشتغال کاملاً غلط است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال در کشور به گونه‌های دیگر در کشور در حال رقم خوردن است، مطرح کرد: آمارهای اعلام‌شده توسط دولت کنونی و قبل ناصحیح و غیرواقعی است چون آنچه ما مشاهده می‌کنیم آمارهایی کاملاً غلطی است.

خسته بند بابیان اینکه افرادی که صاحب شغل هستند باید بیمه شوند و آمار بیمه شدگان به آمار اعلام‌شده افزایش اشتغال تناقض دارد، گفت: سالانه حدود یک‌میلیون نفر به افراد بیکار در کشور افزوده می‌شود و من فکر می‌کنم تعداد افراد بیکار در کشور حدود ۵ تا شش میلیون است و من آمارهای مسئولان را قبول ندارم چون مستندات ارائه‌شده آن‌ها غیرواقعی است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دولت باید با ایجاد سایتی آمار صحیحی از تعداد بیکاران کشور ارائه کند، گفت: باید افرادی که در جامعه بیکار هستند در سایت مذکور ثبت‌نام کنند و آنگاه تعداد افراد بیکار در جامعه به‌صورت واقعی مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/