توزیع سود سهام عدالت جز خرید “چند نان سنگک” خیری برای مردم ندارد
توزیع سود سهام عدالت جز خرید “چند نان سنگک” خیری برای مردم ندارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: توزیع ماهیانه ۳ تا ۹ هزار تومانی سهام عدالت بین ۵۰ میلیون نفر خیری برای مردم ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمد‌رضا پور‌ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نحوه توزیع سود سهام عدالت بین سهامداران، اظهار داشت: پرداخت سود سهام عدالت موجب از بین رفتن و اتلاف منابع کشور شده است.

وی با بیان اینکه در مورد توزیع سود سهام عدالت نامه‌ای به رئیس‌جمهور ارسال کرده‌ایم که جلوی این کار را بگیرد، افزود: توزیع ماهیانه ۳ تا ۹ هزار تومان بین ۵۰ میلیون نفر که این پول معادل خرید چند نان سنگک است، خیری برای مردم ندارد؛ با این اقدام سالانه ۴ هزار میلیارد تومان از منابع کشور به اسم توزیع سود سهام عدالت هدر می‌رود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که سود سهام عدالت در شرکت‌ها بماند و بر قیمت سهم افزوده شود، گفت: بهتر است قیمت این سودها تا هر زمانی که قرار شد سهام عدالت واگذار شود، افزایش یابد، یعنی اینکه سهامداران انتفاع سود را بر روی قیمت سهام بگیرند.

پورابراهیمی اضافه کرد: ۴ هزار میلیارد تومان با ضریب ۴ می‌شود ۱۶ هزار میلیارد تومان که با این پول شرکت‌ها می‌توانند طرح‌های سرمایه‌گذاری خود را اجرا کرده و برای اشتغال ایجاد کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت در یک نظرسنجی از مردم سؤال کند که بین ایجاد اشتغال برای جوانان و یا اینکه ماهی ۳ هزار تومان به یک جوان پرداخت کند، کدام مهمتر است؟

انتهای‌ پیام/