بررسی افزایش نرخ بلیت‌های سفرهای اربعین در فراکسیون حج و زیارت
بررسی افزایش نرخ بلیت‌های سفرهای اربعین در فراکسیون حج و زیارت

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بحث افزایش نرخ بلیت های اتوبوس در ایام اربعین در فراکسیون حج و زیارت و همچنین در کمیسیون فرهنگی با حضور مسئولان حج و زیارت و وزارت کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت الاسلام احمد آزادیخواه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مباحثی در مورد گران شدن سفرهای اربعین به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان گفت: هفته گذشته و در فراکسیون حج و زیارت و با حضور آقای محمدی این موضوع را مورد بررسی قرار دادیم.

وی اظهار داشت: ما از مسئولان وزارت کشور و آقای ذوالفقاری خواستیم در این مورد به فراکسیون حج و زیارت و کمیسیون فرهنگی توضیح دهند.

آزادیخواه تصریح کرد: درست است به دلیل حجم سفرها و تعداد زیاد مسافران مقداری نرخ بلیت ها گران شود و این موضوع نیز اجتناب ناپذیر است اما ما از مسئولان می خواهیم اگر قرار است افزایشی صورت گیرد به صورت نسبی باشد.

وی ادامه داد: به هر حال تعداد زیادی از مردم برای سفر اربعین به عراق برنامه ریزی کرده اند و با بالا رفتن نرخ بلیت‌ها ممکن است مشکلاتی در برنامه آنها به وجود آید.

وی خاطرنشان کرد: ما به مردم اطمینان می دهیم که این مشکل را حل خواهیم کرد تا نرخ این بلیت ها بر اساس آنجه که در قانون پیش بینی شده است افزایش یابد و نه به صورت فزاینده باشند.