سناتور آمریکایی: زمزمه بحث‌های جنگی جدی‌تری به گوش می‌رسد
سناتور آمریکایی: زمزمه بحث‌های جنگی جدی‌تری به گوش می‌رسد

تارنمای خبری «دهیل» گزارش داد؛ «کریس مورفی» سناتور دمکرات روز دوشنبه با هشدار در خصوص آغاز یک جنگ احتمالی با کره شمالی گفت: زمزمه بحث‌های جنگی جدی‌تری را از کاخ سفید و منابع نزدیک به آن می‌شنویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر،وی در صفحه توئیتر خود نوشت: زمان آن رسیده که [دونالد] ترامپ (رئیس جمهوری آمریکا) که خواست خود برای جنگ با کره شمالی را پیوسته بروز می‌دهد، جدی بگیریم.
مورفی ادامه داد: کارشناسان موافقند که فرصتی نمانده و کره شمالی به زودی سلاح هسته‌ای با قابلیت هدف قرار دادن خاک آمریکا و متحدان‌مان خواهد داشت.
این سناتور دمکرات افزود: ترامپ تعمدا در مسیر فعالیت‌های رکس تیلرسون (وزیر امور خارجه این کشور) و هرگونه دیپلماسی، سنگ‌اندازی می‌کند و به نظر می‌رسد او از این کار مقصودی دارد. این خطر همواره وجود دارد که نزدیکان رئیس جمهوری را تنها نظامیان تشکیل دهند و در این صورت تنها به او راه‌حل‌های نظامی پیشنهاد خواهند داد.
وی افزود: بسیاری از ما (نمایندگان کنگره) اکنون زمزمه بحث‌های جنگی جدی‌تری را از کاخ سفید و منابع نزدیک به آن می‌شنویم.
مورفی با اشاره به اظهارات «باب کورکر» سناتور جمهوریخواه که به تازگی در خصوص احتمال آغاز «جنگ جهانی سوم» هشدار داده بود، نوشت: شاید زمان‌ بیان این اظهارات، تصادفی نباشد. جمهوریخواهان و دمکرات‌ها باید پیش از آنکه دیر شود، صریحا اعلام کنند که نباید هیچ حمله پیش دستانه‌ای بدون رای‌گیری در کنگره صورت بگیرد.
نبرد لفظی میان رهبران آمریکا و کره شمالی در هفته‌های گذشته شدت گرفته است. «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در یکی از آخرین نطق‌های خود ترامپ را «پیر دیوانه» خطاب کرد و رئیس جمهوری آمریکا هم در سخنرانی اخیرش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد کیم را «مرد موشکی» خواند.
پیونگ یانگ به تازگی ششمین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد و موشک‌هایی را شلیک کرد که برای نخستین بار در سال‌های گذشته از حریم هوایی ژاپن گذشت. این موضوع زنگ خطر را برای ژاپن، کره جنوبی و دیگر متحدان واشنگتن در منطقه به صدا درآورده و تنش‌ها را افزایش داده است.