نباید در کنار رودخانه‌ها ساختمان، رستوران و مراکز تفریحی ساخته شود/مسئولین ببیند چه جنایتی در کومله در حال انجام شدن است
نباید در کنار رودخانه‌ها ساختمان، رستوران و مراکز تفریحی ساخته شود/مسئولین ببیند چه جنایتی در کومله در حال انجام شدن است

اماما جمعه کومله گفت: در سیل اخیر بسیاری از خسارت‌ها به خاطر عملکرد خودمان بوده است، چرا نهرها و رودخانه‌ها توسط بشر پرشده است؟ نباید در کنار رودخانه‌ها ساختمان، رستوران و مراکز تفریحی ساخته شود، حریم رودخانه باید رعایت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا محیطی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کومله بابیان اینکه اهل تقوا همان اولیاء الهی هستند، اظهار کرد: اهل تقوا و کسانی که به مرتبه تقوا نائل شده‌اند هیچ خوف و حُزنی ندارند، تقوا، هدایت و ولایت باهم ارتباط دارند که هدایت یا با قرآن و یا با اهل‌بیت حاصل می‌شود.

وی بابیان اینکه گناه یعنی زیر پا گذاشتن تمام قوانین و مقررات الهی و آسمانی، گفت: آن چیزی که به تقوای ما آسیب می‌رساند گناه است، تقوا باعث می‌شود که انسان به کرامت عندالله هم در دنیا و هم در آخرت نائل شود ولی گناه باعث نزول نغمت‌ها و منع استجابت دعا و نزول بلا می‌شود.

امام‌جمعه کومله با اشاره به اینکه جنگ با طبیعت باعث نزول بلا می‌شود، افزود: در سیل اخیر بسیاری از خسارت‌ها به خاطر عملکرد خودمان بوده است، چرا نهرها و رودخانه‌ها توسط بشر پرشده است؟ نباید در کنار رودخانه‌ها ساختمان، رستوران و مراکز تفریحی ساخته شود، حریم رودخانه باید رعایت شود.

محیطی تصریح کرد: شهرستان هم‌جوار ما زباله‌های خود را در حریم و بستر رودخانه انباشته می‌کند و در زمان سیل تمام زباله‌ها وارد رودخانه می‌شود.

خطیب جمعه کومله بیان کرد: در مسیر رودخانه سیگارود به شلمان، زباله‌ها بروی درختان چسبیده است و این چند زباله نیست که انسان اغماض کند.
وی بابیان اینکه زباله‌ها طبیعت را نابود کرده که این خیانت بزرگی هم به این نسل و هم‌نسل‌های آینده است، گفت: آسیب‌های ناشی از آلودگی محیط‌زیست بازهم به خود ما انسان‌ها برمی‌گردد، مسئولین استان در اینجا حضور یابند و ببیند چه جنایتی در کومله در حال انجام شدن است.
امام‌جمعه کومله بابیان اینکه دشمنان هرگز قادر نیستند سپاه را از بین ببرند، سپاه از ملت جدا نیست، افزود: رئیس‌جمهور آمریکا در حال رجزخوانی است و دولت، ملت و تمام ارکان با یکپارچگی و وحدت در مقابل دشمن ایستاده‌اند.

انتهای پیام/