کشتار دسته جمعی پرندگان در لاهیجان
کشتار دسته جمعی پرندگان در لاهیجان

رییس حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان گفت: عده‌ای از متخلفین اقدام به نصب دام‌های هوایی غیرمجاز می‌کنند که باعث کشتار دسته جمعی پرندگان می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، علی امیری با توجه به شروع فصل مهاجرت پرندگان، مامورین اداره حفاظت محیط زیست لاهیجان و پاسگاه سرمحیط بانی امیرکلایه طی عملیات مشترکی در راستای جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز در منطقه تحت مدیریت و حاشیه آن اقدام به جمع آوری ۳۰ رشته دام هوایی کردند.

وی افزود: همه ساله عده‌ای از متخلفین اقدام به نصب دامهای هوایی غیرمجاز می‌کنند که باعث کشتار دسته جمعی پرندگان می‌شود، این در شرایطی است که نصب هر گونه تور هوایی براساس ضوابط وقوانین محیط زیست ممنوع است.

امیری خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت منطقه جمع‌آوری دام‌ها و عملیات مذکور می‌تواند تاثیر بسزایی در کاهش کشتار پرندگان داشته باشد.

رییس حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان تصریح کرد: علاوه براینکه اداره حفاظت محیط زیست لاهیجان به دنبال برخورد قاطع با متخلفین است، در طی دو سال گذشته اقدامات موثری در زمینه حفاظت از عرصه‌های طبیعی با حفظ منافع جوامع محلی صورت گرفته است از جمله می‌توان به برگزاری نشست‌های توجیهی جهت جمع‌آوری دام‌ها در شهرستان لاهیجان اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به تذکرات شفاهی در خصوص جمع‌آوری تورهای هوایی روز گذشته مشاهده شد که صاحبان آنها نیز در این مدت نسبت به جمع آوری داوطلبانه اقدام کردند.

   

پایان پیام/