خبر: 88068 / تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۹:۳۵
در واکنش به اصلاح قانون تعیین حداقل سن ازدواج دختران توسط فراکسیون زنان مجلس؛

امام‌جمعه لنگرود: افزایش حداقل سن ازدواج دختران راهکاری مناسب برای حل آسیب‌های ازدواج نیست/ طرح فراکسیون زنان مجلس خلاف موازین دینی است

امام‌جمعه لنگرود با تاکید بر اینکه افزایش حداقل سن ازدواج راهکاری مناسب برای حل آسیب‌های پس از ازدواج نیست، متذکر شد: تصمیم فراکسیون زنان مجلس در رابطه با افزایش حداقل سن ازدواج دختران را خلاف آموزه‌ها و موازین دینی می‌دانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لنگرود، با اشاره به طرح در دست بررسی فراکسیون زنان مجلس مبنی برافزایش حداقل سن ازدواج دختران اظهار کرد: با توجه به آموزه‌های دینی و سبک زندگی اهل‌بیت سلام‌الله علیها که آیینه زندگی ما هستند این طرح برخلاف عرف سیاسی ائمه اطهار علیه‌السلام است.

وی در ادامه مطلب با اشاره به اینکه دین ازدواج را با فقه سیاست دخیل می‌داند، افزود: یک جوان با ازدواج سیاست ورزی و تصمیم سازی در رابطه باسیاست‌ها بهتر و پخته‌تر هست و بسیاری از مدیران و فرماندهان متأهل که شم سیاسی داشتند در عرصه‌های مدیریتی دعوت می‌شدند.

امام‌جمعه لنگرود بابیان اینکه پیامبر اکرم صلوات الله علیها جوانی را که ازدواج نگردِ بود در عرصه سیاسی اجازه ورود نمی‌دادند، گفت: شور با همسر و ایجاد آرامش در کنار خانواده و معشوق انسان را در رابطه با تصمیم سازی کلان آماده‌تر می‌کند.

سلیمانی با تاکید بر اینکه تصمیم فراکسیون زنان مجلس در رابطه با افزایش حداقل سن ازدواج دختران را خلاف آموزه‌ها و موازین دینی می‌دانیم، خاطرنشان کرد: اشکالات مربوط به حوزه ازدواج و خانواده مربوط به سبک زندگی هست و با افزایش حداقل سن اصلاح نخواهد شد.

وی بابیان اینکه اگر در جامعه مشاهده می‌شود که دختر جوان ازدواج می‌کند و پس از مدتی ازدواجشان ناموفق می‌شود ریشه در نوسانات اقتصادی دارد، تصریح کرد: باید از منظر اقتصادی و فرهنگی مشکلات مرتبط به زوجه‌های جوان را حل کرد و الا زود ازدواج کردن در سن پایین هیچ عیبی ندارد و با روایات ما هماهنگ است.

امام‌جمعه لنگرود با تاکید بر اینکه مجلس به‌جای افزایش حداقل سن ازدواج باید مشکلات طلاق در سن‌های پایین را ریشه‌یابی کرد، افزود: باید مشکلات جوانان متأهل را حل کنیم و عواملی که ازدواج سفید را در جامعه رقم می‌زند را با شناسایی دقیق و ارائه راهکار‌های مؤثر مانع از ازدیاد و اشاعه آن شویم.

سلیمانی با تاکید بر اینکه افزایش حداقل سن ازدواج راهکاری مناسب برای حل آسیب‌های پس از ازدواج نیست، گفت: اکنون جوانان ما در شبکه‌های مجازی اقناع جنسی و شهوتی می‌شوند و سن ازدواج هم بالای ۱۸ سال هست و مشاهده‌شده که دختران متأهل شده زیر ۱۸ سال دوام بیشتری برای زیر یک سقف ماندن دارند.

وی با اشاره به بیگانه بودن جوانان با ازدواج در جامعه امروز ایران بیان کرد: با تصویب طرح افزایش حداقل سن ازدواج برای خانم‌ها جوانان بیشتر با ازدواج فاصله می‌گیرند و از طرف دیگر یقیناً با مواضع علما و مراجع نیز روبرو خواهد شد.

امام‌جمعه لنگرود بابیان اینکه مجلس بجای دست گذاشتن بر روی ازدواج باید جلوی رانت و باندبازی‌ها را بگیرد، مطرح کرد: مجلس باید گلوگاه‌های اقتصادی را که راه را برای عده‌ای فرصت‌طلب باز می‌کند را بگیرد و بارونق اقتصاد و شکوفایی آن جوانان را برای ازدواج راغب کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه


قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir