امام‌جمعه لنگرود گفت: دولت نباید به اروپا دل ببندد چراکه امریکا و اروپا با یک مبانی و منفعت و با روش‌های گوناگون برای ایران نقشه کشیده‌اند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لنگرود، بابیان اینکه یک‌سوم جمعی کشور مستأجر هستند، اظهار کرد: ۱۲ میلیون جوان نیاز به خانه‌دارند که با توجه به وضعیت فعلی مسکن در کشور، پیش‌بینی می‌شود این رقم به ۱۶ میلیون افزایش یابد.

وی با انتقاد از عدم نظارت  و برنامه‌ریزی برای مسکن، گفت: وزیر محترم مسکن مهر را مزخرف می‌داند و از مسکن اجتماعی وعده داده بود، بعد از گذشت چند سال و مختل شدن طرح مسکن مهر چرا اثری از طرح مسکن اجتماعی در کشور مشاهده نمی‌شود.

امام‌جمعه لنگرود یکی از مشکلات اصلی جوانان را ناتوانی در تأمین مسکن دانست و افزود: هیچ نظارتی برافزایش بی‌رویه اجاره مسکن نیست و هر صاحب‌خانه رقم دلخواه خود را برای منزل به مستأجر اعلام می‌کند که همه افراد نیز با توجه به مشکلات اقتصادی در کشور، توانایی لازم برای تأمین اجاره مسکن را ندارند.

سلیمانی با اشاره به موضع‌گیری‌های رئیس‌جمهور امریکا علیه ایران، تصریح کرد: نباید فکر کرد که ترامپ دیوانه و صرفاً تاجر است بلکه وی بسیار هوشمندانه وارد عمل شده است و این جنون سیاسی صهیونیسم است که ترامپ را به دیوانگی وادار کرد.

خطیب جمعه لنگرود بابیان اینکه امام خامنه‌ای فرمودند نباید از مکر دشمن غافل شویم، تصریح کرد: مشکل امریکا با ایران، صرفاً هسته‌ای نیست و با مبانی اسلام و انقلاب مشکل دارد ولی ایران باوجود تمام مشکلات وحدت خود را حفظ می‌کنند.

وی با تقدیر و تشکر از مواضع رئیس‌جمهور کشور در برابر مواضع امریکا علیه ایران، گفت: در شرایطی بودیم که نیاز به وحدت بیشتر در جامعه داشتیم که اظهارات سخیف رئیس‌جمهور امریکا موجب وحدت و همبستگی بیشتر بین مردم و مسئولین و دستگاه‌های امنیتی شده است.

سلیمانی بابیان اینکه امریکا سیاست چماق و زور و اروپا نیز سیاست هویج را دنبال می‌کنند که دولت باید مواظب نان قرض دادن‌های اروپا به ایران باشد، تأکید کرد: دولت نباید به اروپا دل ببندد چراکه امریکا و اروپا با یک مبانی و منفعت و با روش‌های گوناگون برای ایران نقشه کشیده‌اند.

انتهای پیام/