کسی که با قرآن و عترت مأنوس باشد گول امریکا را نمی‌خورد/جهاد کبیر وظیفه حوزه‌های علمیه است
کسی که با قرآن و عترت مأنوس باشد گول امریکا را نمی‌خورد/جهاد کبیر وظیفه حوزه‌های علمیه است

استاد حوزه علمیه قم بابیان اینکه بسیاری از اشتباهات به خاطر عدم آشنایی با مبانی اسلام و عترت است، تصریح کرد: کسی که با قرآن و عترت مأنوس باشد گول امریکا را نمی‌خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حامد رنجبر در مراسم چهارمین سالگرد عالم ریانی آیه الله رحیم عباسی که در مسجد گلشن حوزه علمیه صاحب‌الزمان (عج) لنگرود برگزار شد، اظهار کرد: عالم ربانی ستون قابل‌اطمینان مردم در جامعه است که اگر مردم به این ستون تکیه دهند دنیا و آخرت خود را می‌تواند با رهنمودهای عالم ربانی مهیا سازد.

وی بابیان اینکه قرآن کریم عالم بودن و ربانی بودن را از یکدیگر جدا نکرده است، گفت: وجود عالم ربانی از الطاف خداوند به مردم جامعه است و در فتنه‌ها ضلالت‌ها این عالم ربانی است که بایستی با کردار و رفتار خود مردم را جمع کرده و از حیله و نیرنگ دشمن و شیاطین دور کند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: عالم ربانی نماینده رب است که برای انسان به‌صورت خصوصی ارسال‌شده است تا دو یادگار ارزشمند پیامبر اکرم که قرآن و اهل‌بیت پیامبر باشند را در جامعه زنده نگه‌دارند.

امام‌جمعه اسبق لاهیجان بابیان اینکه آیه الله عباسی عمر خود را برای تعلیم و تربیت مردم لنگرود قرار داد، تصریح کرد: حوزه علمیه لنگرود از قدمت صدساله برخوردار است ولی حضور آیه الله عباسی در خطه گیلان و لنگرود باعث زنده شدن روح حوزه علمیه شد.

رنجبر احیا حوزه را کاری سخت و زنده نگه‌داشتن آن را دشوارتر دانست و گفت: نیاز امروز جامعه و حوزه‌ها حضور شخصیت‌های ربانی نظیر آیه الله عباسی است که تمام فکر خود را برای تربیت طلبه و تعلیم معارف اسلامی در منطقه قرار داد.

وی بابیان اینکه بهترین خیرات برای علما زنده نگه‌داشتن چراغ هدایت و تعلیم و تعلم در حوزه‌ها است، افزود: حوزه‌ها صرفاً عمامه به سر نمی‌خواهند، طلبه‌ها باید خود را طبق نیاز روز جامعه رشد داده و معارف اسلامی را به بهترین شکل و به روش‌های گوناگون در اختیار مردم قرار دهند و در مسیر تعلیم مردم جامعه باید مجاهدت کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به فرمایش امام خمینی که کشور بدون روحانی مانند کشور بدون طبیب است، اظهار کرد: حرکت‌های فرهنگی اگر بر محور عالم ربانی نباشد یا دچار انحراف می‌شود یا کوتاه‌مدت است و فایده‌ای هم نخواهد داشت.

امام‌جمعه اسبق لاهیجان شاخص اصلی در جامعه را قرآن و عترت اعلام و تأکید کرد: اگر شاخص انسان در جامعه غیر از قران و عترت باشد انسان در فضای غبارآلود امروز و فتنه‌ها راه به‌جایی نمی‌برد و خود نیز به گمراهی می‌رسد.

رنجبر بابیان اینکه بسیاری از اشتباهات به خاطر عدم آشنایی با مبانی اسلام و عترت است، تصریح کرد: کسی که با قرآن و عترت مأنوس باشد گول امریکا را نمی‌خورد.

وی جهاد کبیر را وظیفه حوزه علمیه و عالمان ربانی دانست و افزود: باید بااستعدادترین افراد وارد حوزه‌ها شوند تا بتوانند بعد از تکمیل سطح‌های مختلف درزمینهٔ رشد تفکر جامعه بشری نظریه‌پردازی بر مبنای درست اسلام را انجام دهند و در جامعه پیاده کنند.

به گزارش لنگرخبر، مراسم چهارمین سالگرد ارتحال عالم ربانی آیه الله رحیم عباسی تولیت سابق حوزه علمیه لنگرود پنج‌شنبه گذشته در مسجد گلشن و با حضور حضرات آیات و طلاب شهرستان لنگرود برگزار شد.

انتهای پیام/