راه اندازی موزه تخصصی مردم شناسی در لنگرود / آزاد سازی حریم پل خشتی لنگرود با مشارکت شهرداری

رضا علیزاده اظهار کرد : موزه تخصصی نسبت به نیاز مردم شهرستان لنگرود در حال راه اندازی است و در حال حاضر در بحث مطالعاتی این مورد کارشناسان مشغول به مطالعه تخصصی هستند . مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در گفت و گو با خبرنگار لنگرنیوز گفت : یکی از شهرستان هایی که دارای […]

رضا علیزاده اظهار کرد : موزه تخصصی نسبت به نیاز مردم شهرستان لنگرود در حال راه اندازی است و در حال حاضر در بحث مطالعاتی این مورد کارشناسان مشغول به مطالعه تخصصی هستند .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در گفت و گو با خبرنگار لنگرنیوز گفت : یکی از شهرستان هایی که دارای بافت تاریخی واجد ارزش است لنگرود می باشد.

رضا علیزاده افزود : انتظار بازسازی و مرمت تمام آثار و بناهای تاریخی ثبت شده که در سطح استان وجود دارد نگاه درستی نیست .

وی با بیان اینکه استان گیلان دارای ۱۰۳۰ اثر تاریخی ثبت شده است اظهار کرد :‌ مرمت تمام این آثار تاریخی توسط توسط سازمان میراث فرهنگی حجم زیادی از اعتبارات را می طلبد.

علیزاده گفت : سازمان میراث فرهنگی گیلان مشارکت همه جانبه از سوی مالکین و مجموعه های تاریخی که به نوعی دولتی هستند را مطالبه می کند و انتظار داریم که نقش خودشان را به درستی ایفا کنند و ما هم در مقابل وظیفه خود را انجام می دهیم.

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان گفت : ما از جمله دستگاه هایی هستیم که از لحاظ مالی در تنگنا هستیم اما با همین بزاعت هدف ما نگه داری و مرمت آثار تاریخی است.

وی در خصوص پروژه های اجرایی سازمان میراث فرهنگی در لنگرود افزود : در حال حاضر آزاد سازی حریم پل خشتی با مشارکت شهرداری لنگرود در دستور کار قرار دارد.

رضا علیزاده اظهار کرد : موزه تخصصی مردم شناسی نسبت به نیاز مردم شهرستان لنگرود در حال راه اندازی است و در حال حاضر در بحث مطالعاتی این مورد کارشناسان مشغول به مطالعه تخصصی هستند .

وی با بیان اینکه تملک و مرمت خانه دریابیگی در دستور کار است گفت :  فرماندار لنگرود نیز در امور مالی اعتبارات خوبی را برای میراث فرهنگی شهرستان در نظر گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان افزود : کل اعتبارشهرستان لنگرود در سال جاری ، ۲میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال پیش بینی شده است.

 علیزاده اظهار کرد : ۱۸ بنای تاریخی در لنگرود وجود دارد که از این تعداد ۷ مورد تاکنون به ثبت نرسیده است .