اعدام بیش از ۱۱۰ غیر نظامی توسط داعش در «القریتین» سوریه
اعدام بیش از ۱۱۰ غیر نظامی توسط داعش در «القریتین» سوریه

گروه تروریستی داعش در دومین اشغال شهرک القریتین در استان حمص سوریه که فقط ۲۰ روز ادامه داشت، ۱۱۶ غیر نظامی را به ضرب گلوله یا چاقو کشته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت طی چند روز گذشته داعش را برای بار دوم از شهر «القریتین» بیرون راندند و آن را تحت کنترل خود درآوردند.

گروه تروریستی داعش که در دومین اشغال القریتین، فقط ۲۰ روز این شهرک را در اشغال داشت، دهها غیر نظامی را در القریتین اعدام کرد.

«رامی عبدالرحمن» رئیس گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» گفت که داعش بیش از ۱۱۶ غیر نظامی را به اتهام وابستگی به دولت سوریه اعدام کرده است.

عبدالرحمن در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که پس از سیطره ارتش سوریه بر القریتین، جنازه‌ها در منازل و برخی از خیابان‌های شهر قابل رؤیت بود و برخی با چاقو و برخی با گلوله کشته شده بودند.

داعش در روز نخست اکتبر سال جاری (۲۰۱۷) برای بار دوم القریتین را اشغال کرد و ارتش سوریه شنبه گذشته موفق شد آن را آزاد کند.

داعش در اوایل آگوست ۲۰۱۵ برای نخسیتن بار این شهر را به اشغال خود درآورده بود؛ شهری که طی قرنها نمادی از همزیستی میان مسلمانان و مسیحیان در سوریه بود.

در استان حمص، داعش همچنان شماری از روستاهای شمال شهر السخنه و بخشی از منطقه صحرایی را اشغال کرده است.

انتهای پیام/