رئیس صندوق کارآفرینی امید لنگرود از پرداخت ۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره در شش ماه نخست سال جاری برای اشتغال توسعه کسب‌وکار ۱۶۴ نفر در لنگرود خبر داد.

جلال نبی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید شهرستان لنگرود برای پشتیبانی از شرکت‌های تعاونی و ایجاد اشتغال و توسعه پایدار به طرح‌های کارفرمایی که دارای طرح سودآور و موجه باشند تا ۵۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌کند.

وی افزود: این تسهیلات در قالب طرح‌های کارفرمایی پرداخت می‌شود و مدت بازپرداخت آن ۵ ساله و بهره بانکی آن ۴ درصد است و شرایط خاص خود را دارد که از جمله می‌توان بیکار بودن افراد و تحت پوشش بیمه نبودن قبل از پرداخت تسهیلات را نام برد.

رئیس صندوق کارآفرینی امید لنگرود با اشاره به پرداخت ۲۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره در شش ماه نخست سال جاری، گفت: از این مبلغ ۱۰٫۷۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال برای ایجاد شغل برای ۴۹ نفر و ۱۲٫۵۸۷٫۳۰۰٫۰۰۰ ریال نیز به ۱۱۵ نفر برای توسعه کسب‌وکار در شهرستان لنگرود پرداخت شد.

نبی زاده بابیان اینکه به ۱۰ زوج لنگرودی در شش ماه نخست امسال مبلغ ۱۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال وام ازدواج پرداخت شد، تصریح کرد: پرونده ۱۰۰ خانوار سیل‌زده روستاهای تالش محله و دیوشل به صندوق کارآفرینی معرفی شد که پس از انجام مراحل قانونی و تکمیل پرونده می‌توانند وام ۱۰۰ میلیون ریالی دریافت کنند.

وی گفت: طرح‌هایی برای ایجاد اشتغال در شهرستان لنگرود شناسایی‌شده است که در هر کسب‌وکار به صورت میانگین ۵ نفر مشغول به کار می‌شوند ولی به دلیل محدودیت منابع صندوق کارآفرینی امید لنگرود قادر به پرداخت تسهیلات به آن شغل‌ها نیست که لازم است مسئولین استان و شهرستان برای طرح‌های کارشناسی شده که موجب ایجاد شغل می‌شوند نگاه ویزه ای داشته باشند.

انتهای پیام/