مسئول اطلاعات و عملیات لشکر ۲۵ کربلا که از زمان شهادتش با خبر بود
مسئول اطلاعات و عملیات لشکر ۲۵ کربلا که از زمان شهادتش با خبر بود

شهید آذرارجمند ۴۸ ساعت قبل از شهادتش طی یک تماس تلفنی با تمامی اعضای خانواده خداحافظی کرده و صریحا بیان می‌کند که این آخرین تماس من با شما است و دیگر منتظر تلفن من نباشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، شهید محمود آذرارجمند در سال ۱۳۳۶ به دنیا آمد، پس از سپری نمودن دوران تحصیل در سال ۵۷ مدرک دیپلم خود را اخذ کرد.

از همان دوران کودکی به سبب اخلاق و برخورد گیرا، اطرافیان خود را مجذوب ساخت و صداقت و درستی یکی از خصلت‌های برجسته او بود.

در اوایل انقلاب از پیشتازان خدمت به مردم بود و به این امر عشق می‌ورزید. در زمان تکبیرگویی وی مردم را جذب کرده و به مسجد محل می‌برد تا تکبیر بگویند.

شهید محمود آذرارجمند در سال ۵۸ به حج تمتع مشرف شد، پس از بازگشت از حج تحت تاثیر فضای معنوی آن محیط قرارگرفت، به‌طوری‌که این تحول در رفتار روحی وی نیز مشهود بود.

حاج محمود پیش از شروع جنگ برای مدتی عضو کمیته انقلاب اسلامی بود و در حفظ امنیت شهر نقش بسزایی داشت.

با شروع جنگ تحمیلی وی از نخستین کسانی (۱۷ الی ۱۸ نفر) بود که از لنگرود به مناطق جنگی اعزام شدند.

در دوران حضور در جبهه، بسیار کم (در کل سه بار) به مرخصی آمد و حتی در دوران مرخصی یک روز هم در خانه نمی‌ماند و مجددا به منطقه برمی‌گشت.

پدر شهید می‌گفت: چون به اتفاق آقای نان خشکی همیشه از طریق چالوس به جبهه می‌رفت طبیعتا کسی از دوستان همرزم شهید را نمی‌شناختیم، شهید هیچ‌گاه در منزل از مسائل جنگ صحبتی  به میان نمی آورد.

حاج محمود آذرارجمند در دوران حضور در جنگ ابتدا در سردشت و بانه و سپس در سرپل ذهاب به عنوان مسئول اطلاعات عملیات گردان خدمت می‌کرد.

در سال ۱۳۵۷ هم‌زمان با پیام تاریخی امام (ره) مبنی بر ترک پادگان‌ها ازآنجا فرار کرد و به جمع تظاهرکنندگان پیوست.

آذرارجمند در عملیات‌های بسیاری شرکت کرد، او چندی بعد مسئول اطلاعات و عملیات لشگر ۲۵ کربلا را بر عهده گرفت و سرانجام در روز پنجشنبه مورخه ۹ دی ۱۳۶۱ در سن ۲۵ سالگی در جمع ستارگان درخشان راه سرخ شهادت قرار گرفت.

شهید بزرگوار ۴۸ ساعت قبل از شهادتش طی یک تماس تلفنی با تمامی اعضای خانواده خداحافظی کرده و صریحا بیان می‌کند که این آخرین تماس من با شما است و دیگر منتظر تلفن من نباشید.

حاج محمود دریکی از عملیات‌های شناسایی در زمستان بر اثر تیراندازی عراقی‌ها مورد اصابت گلوله از ناحیه دست و پا قرار می‌گیرد و ناگهان بر اثر تاریکی شب وارد میدان مین گشته و بر اثر انفجار مین در روز پنج‌شنبه تاریخ ۹-۱۰-۱۳۶۱ به شهادت رسید،

قسمتی از وصیت‌نامه سردار شهید حاج محمود آذر ارجمند، مسئول اطلاعات و عملیات لشگر ۲۵ کربلا:

سعی کنید که مسلمان واقعی باشید و در خط اسلام راستین و خط امام یعنی خط اسلام باشید. اطاعت از ولایت فقیه کنید که اطاعت از خداست و سرپیچی کردن از ولایت فقیه سرپیچی از دستورات خداوند است.

بوسه شهید قاسم آذرارجمند بر صورت برادرش شهید محمود آذرارجمند