انتقاد نماینده لنگرود از دولت در رابطه با خصوصی‌سازی/چیزی به نام خصوصی‌سازی واقعی نداریم
انتقاد نماینده لنگرود از دولت در رابطه با خصوصی‌سازی/چیزی به نام خصوصی‌سازی واقعی نداریم

مهرداد لاهوتی با انتقاد از دیدگاه فعلی کشور در رابطه با خصوصی‌سازی اظهار کرد: متأسفانه در کشور تاکنون به بخش خصوصی به‌عنوان عامل اشتغال‌زا نگریسته نشده است.

مهرداد لاهوتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با انتقاد از دیدگاه فعلی کشور در رابطه با خصوصی‌سازی اظهار کرد: متأسفانه در کشور تاکنون به بخش خصوصی به‌عنوان عامل اشتغال‌زا نگریسته نشده است.

وی بابیان اینکه واگذاری‌های در بخش خصوصی بسیار ناچیز و اندک است، افزود: از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان انواع واگذاری‌ها که در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی انجام‌گرفته تنها ۶ درصد بخش خصوصی به‌صورت واقعی واگذار شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بخش اعظم خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته را خصولتی سازی برشمرد و گفت: درواقع بیشتر خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته توسط دولت بوده و ما چیزی به نام خصوصی‌سازی واقعی نداریم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از شرکت‌های خصوصی‌سازی شده توسط دولت خاطرنشان کرد: ای‌کاش شرکت‌هایی که در راستای اصل ۴۴ خصوصی‌سازی شده‌اند به همان شیوه قبل دولتی باقی می‌ماندند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به این نکته که شرکت‌های دولتی راحت‌تر نسبت به شرکت‌های خصولتی اداره می‌شدند، تصریح کرد: در شرکت‌های دولتی که خصوصی شده‌اند میزان سهام و اینکه سهام به چه افراد و یا گروهی تعلق دارد مشخص نیست و حتی مالک سهام در بخش خصوصی نمی‌توانند بر آن‌ها نظارت و یا دخل و تصرف داشته باشند.

انتهای پیام/